Posłowie dadzą popalić dopalaczom

  Posłowie dadzą popalić dopalaczom

  Piotr Kanikowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Jeszcze w tym tygodniu Lewica chce skierować do laski marszałkowskiej projekt ustawy, która położy kres ekspansji sklepów z dopalaczami - legalnymi substancjami chemicznymi, które działają jak narkotyki.
  Tzw. funshopy lub smartshopy działają m.in. w Legnicy, Głogowie, Lubinie, Jeleniej Górze i we Wrocławiu.
  - Nie przypuszczam, żeby były jakieś komplikacje - mówi elbląski poseł Witold Gitowt- -Dziewałtowski, który koordynuje prace nad projektem. - Już od nowego roku zmienione przepisy mogłyby zacząć obowiązywać.

  Lewica proponuje, by do rejestru narkotyków dopisać specyfiki zbliżone do amfetaminy, w tym BZP - jeden ze składników dopalaczy. Wówczas nawet ich posiadanie byłoby zakazane. Wszystkie dopalacze mają zostać uznane za używki - nie będzie wolno ich reklamować, sprzedawać za pośrednictwem internetu ani w pobliżu szkół. Ponadto zostaną objęte akcyzą i systemem koncesji, podobnie jak dzieje się to teraz z alkoholem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama