Mój reporter: Gdzie we Wrocławiu trenować hokeja na lodzie?

  Mój reporter: Gdzie we Wrocławiu trenować hokeja na lodzie?

  Weronika Skupin.

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  - Dlaczego we Wrocławiu nie ma jeszcze lodowiska, na którym mogłyby się odbywać treningi hokeja? - pyta czytelniczka Natalia Rega. Odpowiedzi na pytanie szukała reporterka Weronika Skupin.
  Idzie zima, pora wyciągnąć z szafy łyżwy. Na tradycyjnych figurówkach jest gdzie pojeździć, ale gdzie trenować mają miłośnicy hokeja na lodzie?

  Na lodowiskach Spartana, choćby przy ul. Spiskiej czy też w hali Orbita przy ul. Wejherowskiej, rzeczywiście nie pogramy w hokeja. Możemy to jednak zrobić na lodowisku XIV LO przy al. Brucknera 10.

  - Można wypożyczyć u nas zarówno łyżwy, jak i kije hokejowe.
  Tworzą się grupy zorganizowane, które umawiają się na konkretną godzinę i mają do dyspozycji całe boisko. Niektóre przychodzą już od trzech lat, mają swojego trenera. Można też przyjść indywidualnie. Natomiast uczniowie Zespołu Szkół nr 14 wychodzą na lodowisko w ramach w-fu, wtedy czasem gramy w hokeja - opowiada Artur Pełka, nauczyciel wychowania fizycznego w ZS 14.

  Lodowisko przy al. Brucknera jest czynne tylko przy odpowiednio niskiej temperaturze. Jego otwarcie jest planowane w tym roku na połowę listopada. Bilet nor­malny kosztuje 8 zł za 50 minut, ulgowy (ucznio­wie do 19 lat, stu­denci do 26 lat, eme­ryci, renciści) 5 zł. Wypożyczenie łyżew to koszt 6 zł, a ich ostrzenie 7 zł. Dzieci z ZS 14 wejdą na lodowisko za 2 zł, za tyle także mogą wypożyczyć łyżwy.

  W dni powszednie lodowisko jest czynne od godz. 18 do 21.50 (każde wejście następuje odpowiednio o każdej pełnej godzinie i trwa 50 min.). Od godz. 21 do 21.50 na lodowisko wejdą tylko grupy zorganizowane, które wcześniej je wynajęły.

  W so­boty, nie­dziele i święta lodowisko jest ogólnodostępne od godz. 12. Od 16 do 16.30 jest ono czyszczone, potem przez pół godziny jeżdżą po nim tylko dzieci z ZS nr 14. Ponownie dla wszystkich jest ono otwarte od godz. 17 do 20.50.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama