Mój reporter: Kto monitoruje stan cmentarza oficerów...

  Mój reporter: Kto monitoruje stan cmentarza oficerów radzieckich przy al. Karkonoskiej?

  Weronika Skupin.

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  - Czy ktokolwiek monitoruje stan cmentarza oficerów radzieckich przy al. Karkonoskiej? Wszystkie słupki, które połączone były łańcuchami zostały zdewastowane i rozłupane. Łańcuchy oczywiście zniknęły - napisał do nas czytelnik, Wojciech Kaczorowski. Odpowiedzi na jego pytanie szukała reporterka Weronika Skupin.
  Cmentarz oficerów radzieckich znajduje się pod opieką Urzędu Wojewódzkiego. W sierpniu 2012 r., Wojewoda Dolnośląski wydał zezwolenie na przeprowadzenie przez Ambasadę Federacji Rosyjskiej w Polsce, prac remontowych ogrodzenia Cmentarza Oficerów Armii Radzieckiej przy al. Karkonoskiej.

  W ramach remontu od strony al. Karkonoskiej będzie postawiony nowy murek, przykryty płytami granitowymi. Stary, wraz z rozwalającymi się słupkami, zniknie całkowicie. Między słupami rozwieszony będzie ciemnoszary łańcuch. Od strony ul. Wyścigowej, istniejące słupki betonowe będą odtworzone. Robotnicy odrestaurują także łańcuch.

  - Prace te są wykonywane na koszt i staraniem Ambasady Federacji Rosyjskiej. Wykonawcą robót jest firma P&P Paulina Misiak. Prace mają być wykonane do 31 grudnia 2012 - mówi Michał Woźnica z biura prasowego Urzędu Wojewódzkiego.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jak zwykle dopiero zareaguja jak czolgi lufy stracą

   długo_pis (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 39 / 29

   i to nie dlatego ze oddadza na złom, ale ze moga zamontowac do innej armaty

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brak jakiegokolwiek szacunku

   o. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 51 / 30

   Często ludzie traktują ten cmentarz jako idealne miejsce na spacer z psem.Ile razy przejeżdżając w tym miejscu widziałam jak ludzie prowadzili swoje pieski żeby załatwiły swe potrzeby właśnie na...rozwiń całość

   Często ludzie traktują ten cmentarz jako idealne miejsce na spacer z psem.Ile razy przejeżdżając w tym miejscu widziałam jak ludzie prowadzili swoje pieski żeby załatwiły swe potrzeby właśnie na tym cmentarzu.O gówniarzach pijących tam piwo już nie wspomnę.WSTYDzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama