Ważne
  Wrocław: Zmienił się kolejowy rozkład jazdy Przewozów...

  Wrocław: Zmienił się kolejowy rozkład jazdy Przewozów Regionalnych

  MAG

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Najpoważniejsze zmiany dotyczyć będą trasy Wrocław - Oleśnica - Kluczbork/Ostrów Wlkp./Krotoszyn, gdzie na różnych odcinkach będą trwały prace remontowe.
  Kontynuacja prac modernizacyjnych i remontowych obejmie również linie Wrocław - Rawicz, Wrocław - Jelenia Góra, Wrocław - Legnica, oraz Kłodzko/Domaszków - Międzylesie. Pasażerów czekają utrudnienia na trasie Wrocław - Oleśnica - Kluczbork/Ostrów Wielkopolski/Krotoszyn - gdzie zamknięty będzie jeden tor na odcinku Wrocław Nadodrze - Wrocław Sołtysowice oraz do 10 listopada całkowicie szlak Twardogóra Sycowska - Bukowina Sycowska. Ponadto, remontowane będą również tory lub przejazdy kolejowe na szlakach Długołęka - Borowa Oleśnicka - Oleśnica oraz Oleśnica - Bierutów - Namysłów.

  Ponownie kursować będzie natomiast odwołany dotychczas pociąg z Oleśnicy (odj. 06:59) do Wrocławia Gł. Przesuną się godziny odjazdów i przejazdów składów dalekobieżnych, kursujących modernizowanym ciągiem Poznań - Wrocław i dalej w kierunku Katowic.

  Nadal modernizowana jest linia kolejowa Wrocław - Poznań - na odcinku do Rawicza ruch odbywa się jednotorowo, co nie pozwoli na uruchomienie wszystkich zaplanowanych przez przewoźników pociągów. Część pociągów REGIO będzie odwołana, a w ich miejsce kursować będą z dodatkowymi postojami w kierunku Wrocławia pociągi TLK oraz interREGIO, w których na odcinku Rawicz - Wrocław Główny honorowane będą wszystkie ważne bilety na pociągi REGIO oraz odprawa podróżnych odbywać będzie się według taryfy REGIO w wyznaczonych wagonach.

  Ponieważ trwa modernizacja stacji Wrocław Leśnica, co okresowo wymaga również zamknięcia jednego z torów na przyległych szlakach (do Miękini i Wrocławia Żernik). Zmiany w rozkładzie jazdy Wrocław - Legnica - Węgliniec - Zgorzelec będą niewielkie w stosunku do dotychczasowej organizacji ruchu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo