Inaczej pojedziemy na budowanym rondzie przed Siechnicami...

  Inaczej pojedziemy na budowanym rondzie przed Siechnicami (trasa Wrocław - Oława)

  PWR

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Od środy kierowcy muszą przygotować się na zmiany organizacji ruchu na budowanym rondzie przed Siechnicami (trasa Wrocław - Oława). Powstaje tu dwupoziomowe skrzyżowanie drogi 94 i Wschodniej Obwodnicy Wrocławia.
  Teraz zmotoryzowani mają tu do dyspozycji tylko połowę ronda. Jadą więc w obie strony jedynie pod dwóch dość wąskich pasach. Z tego powodu jednocześnie na rondzie nie mogą się minąć dwie ciężarówki - aby przejechać jedna musi przepuścić drugą, co powoduje tworzenie się niewielkich korków.

  Od środy ma się to zmienić. Kierowcy pojadą dwoma zewnętrznymi pasami skrzyżowania, co wyeliminuje takie sytuacje.
  Drogowcy chcą, by całą szerokością ronda (po dwa pasy w każdym kierunku) zmotoryzowani pojechali za dwa lub trzy tygodnie. Jednak termin jest uzależniony od pogody. Jeżeli będą przeważać deszczowe dni prace mogą się przeciągnąć.

  Przypomnijmy w tym miejscu będzie kończyć się pierwszy fragment Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, który połączy Łany z Siechnicami. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei chce, by pierwsze samochody po nowej drodze pojechały w styczniu 2013 roku. Rozpoczął się też kolejny etap budowy drogi Siechnice - Żerniki Wrocławskie. Tu na razie trwają prace archeologiczne. W listopadzie mają ruszyć wycinka drzew rosnących na trasie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama