Ważne
  Wrocław: Po remoncie, otwarto dziś dom pomocy społecznej na...

  Wrocław: Po remoncie, otwarto dziś dom pomocy społecznej na Żeromskiego

  SFO

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Dziś oficjalnie został otwarty Dzienny Dom Pomocy Społecznej przy ul. Żeromskiego 37/1. Został gruntownie przebudowany i wyremontowany. Dodatkowo przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.
  Jest to pierwszy tego typu ośrodek, który w swojej ofercie ma przewóz klientów z ich mieszkania do celu. Zapewnia też powrót do domu.

  Pod opieką psychologów, pielęgniarek i animatorów mogą być osoby niesamodzielne, którymi z racji wieku czy choroby ktoś się musi opiekować w ciągu dnia.

  Jest to alternatywa dla tych osób, które pracują i nie mają możliwości zapewnić opieki osobie potrzebującej. Opieka gwarantowana jest w godzinach od 6.30 - 17.30

  Co trzeba zrobić, aby móc korzystać z takiej pomocy?

  Należy zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (ul. Strzegomska 6), gdzie zapadnie decyzja czy taka pomoc należy się danej osobie czy też nie. To MOPS też ustala kwotę, jaką podopieczny musi zapłacić za taką pomoc.

  W Dziennym Domu Pomocy Społecznej przebywać może 26 osób, w tym 6 niepełnosprawnych. Remont placówki kosztował 460 tys. zł. W tej kwocie został zakupiony też samochód transportowy. Remont trwał od maja do sierpnia bieżącego roku.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo