Sport

    Siatkówka: II-ligowe derby dla Victorii, a w I lidze Cuprum...

    Siatkówka: II-ligowe derby dla Victorii, a w I lidze Cuprum pokonało Stal

    Paweł Witkowski

    Gazeta Wrocławska

    Aktualizacja:

    Gazeta Wrocławska

    Siatkarze Victorii Wałbrzych pokonali u siebie Gwardię Wrocław 3:1 w 3. kolejce II ligi. Ciekawostką jest, że to przyjezdni w tym meczu zdobyli więcej punktów.
    Michał Jaszewski i spółka nie przebili się przez blok Victorii

    Michał Jaszewski i spółka nie przebili się przez blok Victorii ©Dariusz Gdesz

    Pozostałe dolnośląskie ekipy wygrały swoje mecze bez straty seta. Bielawianka Bester Bielawa pokonała u siebie częstochowski Delic-Pol, a KS Milicz - Volley Rybnik.

    W ten weekend grała też I liga. W najciekawszym spotkaniu drugi zespół minionego sezonu - Cuprum pokonał po tie-breaku mistrza - Stal Nysa.

    Victoria Wałbrzych - Gwardia Wrocław 3:1 (25:20, 13:25, 27:25, 25:21)

    Victoria:
    Leński, Pizuński, Nowakowski, Podgórski, Jurczyński, Migdalski, Ostapiuk (libero) oraz Zieliński.
    Gwardia: Bocianowski, Lubaczewski, Wroński, Michocki, Jaszewski, Dalecki, Leszczyński (libero) oraz Jutrzenka, Pigłowski.

    ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU

    II liga, grupa II


    Czarni Rząśnia - Rafako Racibórz 3:0 (25:22, 25:19, 26:24)
    Bielawianka Bielawa - Delic-Pol Częstochowa 3:0 (25:21, 25:21, 25:20)
    KS Milicz - Volley Rybnik 3:0 (25:23, 25:23, 25:20)
    TKS Tychy - Politechnika Opole 3:2 (25:27, 17:25, 25:22, 25:16, 15:2)
    Spodek Katowice - Juvenia Głuchołazy 1:3 (20:25, 25:22, 21:25, 22:25)

     1. TKS Tychy			3	8	9:2
    
    2. KS Milicz 3 7 8:3
    3. Juvenia Głuchołazy 3 7 8:4
    4. Victoria Wabrzych 3 7 9:5
    5. Bielawianka Bielawa 3 5 7:5
    6. Czarni Wirex Rząśnia 3 5 7:6
    7. AZS Rafako Racibórz 3 5 6:6
    8. Gwardia Wrocław 3 3 6:8
    9. Politechnika Opole 3 3 5:8
    10. Volley Rybnik 3 3 3:7
    11. Spodek Katowice 3 1 4:9
    12. Delic-Pol Częstochowa 3 0 0:9

    Następna kolejka (20.10):
    Katowice - Victoria, Racibórz - Gwardia, Opole - Milicz, Rybnik - Bielawianka, Głuchołazy - Tychy, Częstochowa - Rząśnia.

    I liga
    Cuprum Lubin - Stal Nysa 3:2 (25:18, 25:21, 18:25, 22:25, 15:9), Jadar Siedlce - AZS UAM Poznań 3:0, BBTS Bielsko-Biała - Ślepsk Suwałki 3:0, Energetyk Jaworzno - Camper Wyszków 2:3 (25:22, 24:26, 18:25, 28:26, 12:15), Pekpol Ostrołęka - Czarni Radom 3:0, MKS Będzin - Kęczanin Kęty 3:1.

     1. BBTS Bielsko-Biała	2	5	6:2
    
    2. Cuprum Mundo Lubin 2 5 6:3
    3. Jadar Siedlce 2 4 5:3
    4. Stal Nysa 2 4 5:3
    5. Pekpol Ostrołęka 2 4 5:3
    6. KS Camper Wyszków 2 4 6:4
    7. Ślepsk Suwałki 2 3 3:3
    8. MKS Banimex Będzin 2 3 4:4
    9. Czarni Radom 2 3 3:4
    10. Energetyk Jaworzno 2 1 2:6
    11. Kęczanin Kęty 2 0 2:6
    12. AZS UAM Poznań 2 0 0:6

    Następna kolejka (20.10):
    Poznań - Cuprum, Nysa - Będzin, Kęty - Ostrołęka, Radom - Jaworzno, Wyszków - Bielsko-B., Suwałki - Siedlce.

    Czytaj także

      Komentarze (1)

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      ja tam wole dziewczyny;-)

      Lolek (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 4 / 14

      http://www.youtube.com/watch?v=8GoU5mmW7mI

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Gry On Line - Zagraj Reklama

      Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać