Piłka ręczna: Śląsk Wrocław przegrał w Wągrowcu z Nielbą

PAW
W 5. kolejce I ligi (grupa B) piłkarzy ręcznych Śląsk Wrocław uległ w Wągrowcu Nielbie 28:32 (12:18).

W Wągrowcu doszło do pojedynku dwóch pretendentów do awansu do PGNiG Superligi. Nielba, która w minionym sezonie pożegnała się z najwyższą klasą rozgrywkową, ma za cel do niej powrócić. Natomiast Śląsk, który po reaktywacji sekcji awansował z II do I ligi, też zamierza wywalczyć awans do PGNiG Superligi.
W pierwszym kwadransie mecz był bardzo wyrównany i dopiero w 16 minucie zanotowaliśmy dwubramkowe prowadzenie Nielby (7:5). Chwile później skuteczna gra w obronie oraz liczne kontrataki spowodowały, że gospodarze odskoczyli WKS-owi na pięć bramek (11:6 w 20 min). Na przerwę podopieczni trenera Tomasza Folgi schodzili przegrywając różnicą sześciu trafień (12:18).
Początek drugiej odsłony nie zapowiadał nic dobrego dla wrocławian, którzy w 35 minucie tracili do rywali aż osiem bramek (14:22 w 35 min). W końcu Śląsk zaczął grać skuteczniej i zaczął niwelować straty. Na kwadrans przed końcem Nielba wygrywała tylko 25:22, a w 50 minucie 27:25.
Niestety na więcej wrocławianom już gospodarze nie pozwolili, a w końcówce podwyższyli jeszcze przewagę do czterech bramek.
Kolejne spotkanie Śląsk rozegra w hali Orbita w niedzielę 21 października (godz. 12.30), a jego rywalem będzie ŚKPR Świdnica.

Nielba Wągrowiec - Śląsk Wrocław 32:28 (18:12)