Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koniec z betonową pustynią na Grunwaldzkim

Jerzy Wójcik
Przy pl. Grunwaldzkim nie tylko przybyło zieleni, ale przybrała ona ciekawe kształty
Przy pl. Grunwaldzkim nie tylko przybyło zieleni, ale przybrała ona ciekawe kształty Mikołaj Nowacki
Trwają ostatnie prace wykończeniowe przy pl. Grunwaldzkim, w okolicach domów studenckich Kredki i Ołówka.

Miasto kończy przebudowę i zmianę wizerunku placu na odcinku od ronda Raegana do mostu Szczytnickiego. Za sześć milionów złotych posadzono tu mnóstwo zieleni, wyznaczono nowy przebieg chodników i ścieżek rowerowych, pojawiły się dodatkowe ławki i efektowna fontanna.

Mieczysław Popławski, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej podkreśla, że chodziło o ocieplenie tego miejsca i stworzenie warunków przyjaźniejszych dla mieszkańców.
- Chcieliśmy, żeby ta okolica stała się atrakcyjnym miejscem do spacerów i odpoczynku dla wrocławian - wyjaśnia Popławski.

Na odcinku od akademika Dwudziestolatka do mostu Szczytnickiego zieleń miejska posadziła prawie 100 drzew, głównie platanów i dębów, ponad 20 tys. różnych krzewów i cztery tysiące traw ozdobnych.
Już dziś widać, że zieleń ułożona jest w gustowne kompozycje, tak, by podkreślała kształt zabudowy. Urzędnicy zapewniają, że piękno tego miejsca ukaże się mieszkańcom w pełni dopiero na wiosnę, gdy rośliny zakwitną.

Już teraz rozpoznawalnym symbolem okolicy stała się oryginalna fontanna w pobliżu akademika Dwudziestolatka. Szesnaście wodotrysków wyskakujących z chodnika na wysokość czterech metrów, dodatkowo podświetlanych w nocy.
- Pobliskie akademiki nie są zbyt piękne i pamiętają lata PRL. Brakowało tu czegoś nowoczesnego - mówi Marek Bratowiec, student z Wrocławia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska