Unia pod ostrzałem

  Unia pod ostrzałem

  Jacek Protasiewicz, dolnośląski europoseł PO

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Cieszę się, że "Gazeta Wrocławska" udostępniła - trzeba dodać, że nie po raz pierwszy - swoje łamy dla dolnośląskich europosłów.
  Europosłowie, zapraszam - zaapelował Marek Twaróg, redaktor naczelny "Polski-Gazety Wrocławskiej". W swoim tekście napisał, że polska, całkiem niezła reprezentacja ponosi porażkę, ponieważ "nie umie przekonać wyborców, że Parlament Europejski to nie tylko salon zajmujący się krzywizną banana, ale setki aktów prawnych, które bezpośrednio wpływają na nasze życie. Że europosłowie nie potrafią nawet przebić się z informacją, że już teraz ogromna część prawa, które u nas obowiązuje, tworzona jest na poziomie unijnym, a nie w Polsce" (PRZECZYTAJ CAŁOŚĆ) .
  Marek Twaróg dziwił się, "dlaczego ludzie, którzy świetnie umieją przemawiać i argumentować, dobrze wypadają w telewizji, mają wiedzę o polityce krajowej i międzynarodowej, przez cztery lata nie potrafili nawiązać ze swoimi wyborcami dostatecznego kontaktu?".
  W tej sprawie wypowiedzieli się już Lidia Geringer de Oedenberg z SLD, Konrad Szymański i Ryszard Czarnecki z PiS oraz Józef Pinior. Dzisiaj głos Jacka Protasiewicza z Platformy Obywatelskiej.


  Cieszy mnie troska redaktora Marka Twaroga o zwiększenie frekwencji i zainteresowania sprawami europejskimi wśród Polaków przed czekającymi nas w czerwcu przyszłego roku wyborami do Parlamentu Europejskiego. Od początku mojej kadencji w Parlamencie Europejskim staram się docierać do Dolnoślązaków z tematami, które uznaję za interesujące, i jestem przy tym daleki od obwiniania klasy politycznej, brukselskich urzędników czy mediów za słabą komunikację.

  Nie narzekam, lecz staram się informować o swojej działalności różne grupy społeczne, choćby poprzez sieć sześciu biur poselskich w regionie czy stronę internetową, dostarczając regularnie wiedzy o swojej pracy poselskiej. Sprawy, którymi zajmuję się w Komisji Spraw Socjalnych i Zatrudnienia, dotykają większości pracujących Polaków.

  Są to między innymi takie zagadnienia, jak: pożądany model europejskiego rynku pracy, zniesienie barier w dostępie do zatrudnienia, zasady naliczania oraz przenoszenia uprawnień do świadczeń emerytalnych dla pracowników zatrudnionych w kilku krajach europejskich, a ostatnio - uregulowania dotyczące maksymalnego, tygodniowego czasu pracy na terenie UE.

  Jedną z pierwszych kwestii, które podjąłem, była walka z praktykami dyskryminacji polskich pracowników i przedsiębiorców na jednolitym rynku usług. Okazało się, że pomimo gwarantowanej nam przez prawo wspólnotowe równości, dochodziło do krzywdzących praktyk, które Komisja Europejska, również dzięki moim interwencjom, postanowiła wyeliminować.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama