Bieg Hauptmanna przy Stadionie Olimpijskim. Ostatnia szansa...

  Bieg Hauptmanna przy Stadionie Olimpijskim. Ostatnia szansa na zapisy

  WSK

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Na dystansie 10 km odbędzie się dziś bieg pamięci pisarza Gerharta Hauptmanna. Biegacze ruszą o godz 11.30 z kompleksu olimpijskiego przy ul. Paderewskiego 35.
  Na głównym dystansie 10 km zmierzą się dorośli. Pobiegną alejkami kompleksu Stadionu Olimpijskiego, bieżnią stadionu lekkoatletycznego, a potem mostami Jagiellońskimi i Swojczyckim.

  - Kierowcy nie napotkają na utrudnienia. Biegacze będą się poruszać wyłącznie chodnikami - zapewnia Danuta Pilarz-Małkiewicz, przedstawiciel organizatora.

  W biegu głównym można wystartować tylko w przypadku wolnych miejsc, o godz. 10 było ich jeszcze sporo. Zapisy na bieg główny trwają do godz. 11. Opłata wynosi 30 zł za osobę

  O godz. 11.30 wyruszą także amatorzy nordic walking. Chodziarze przejdą tą samą trasą. Każdy otrzyma okolicznościowe medale.

  Wcześniej na krótszych dystansach zmierzą się najmłodsi biegacze.

  Hauptmann to niemiecki dramaturg i powieściopisarz związany z Dolnym Śląskiem, w 1912 r. zdobył literacką Nagrodę Nobla. Od 1901 mieszkał w Jagniątkowie, (obecnie dzielnica Jeleniej Góry), gdzie dziś, w jego domu, znajduje się Muzeum Miejskie. Bieg ku jego pamięci organizują Niemiecko-Polskie Stowarzyszenie Dolny Śląsk oraz WKB Piast Wrocław.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama