Menu Region

Wrocław: Przychodnia Dolmed na sprzedaż

Wrocław: Przychodnia Dolmed na sprzedaż

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

Magdalena Kozioł

5Komentarzy Prześlij Drukuj
Wrocławski Dolmed pójdzie pod młotek. Zarząd województwa dolnośląskiego szuka firmy, która ma oszacować ile warta jest jedna z najbardziej znanych przychodni w mieście.
O sprzedaży Dolmedu mówi się już od wielu miesięcy. Ale dopiero teraz podjęto konkretne działania.

Na razie nie wiadomo, czy Dolmed trafi w nowe ręce w całości, czy samorząd zostawi sobie jeszcze jakiś pakiet akcji. O tym zdecydują radni sejmiku, w którym większość ma PO. Prywatyzacji przychodni przeciwna będzie opozycja.

Dolnośląskie Centrum Medyczne Dolmed działa na rynku usług medycznych od 1977 roku. W 2005 roku przekształcone zostało w spółkę akcyjną.

Dolmed należy do największych placówek lecznictwa otwartego we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. W ramach podstawowej opieki medycznej świadczy usługi dla ponad 38 tys. osób, a łącznie z jej usług korzysta rocznie ponad 150 tysięcy pacjentów.
Reklama
5

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Dolmel na sprzedaż?

+49 / -60

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

G.Sz. (gość)  •

Ależ oczywiście, sprzedać! To nic, że na budowę ośrodka składało się ówczesne /1977/ społeczeństwo Wrocławia i istniejące jeszcze wtedy wrocławskie z-dy pracy /Pafawag, Dolmel, Fadroma, Archimedes, FAT.../ których pracownikom to wówczas miało między innymi służyć... Nie ma zakładów - niepotrzebne! Nowy nabywca nie kupi tego z dobrego serca tylko dla zysku, wprowadzi ceny europejskie /unijne/ i tyle zwykły - coraz bardziej śmiertelnik- mieszkaniec Wrocławia będzie z tego miał. O, przepraszam, zarząd województwa dolnośląskiego będzie miał z tego jednorazowy zastrzyk pieniędzy na częściową spłatę długów /własnych i swoje fanaberie/ - wątpię aby chciał choć część tego ulokować w podległej mu nadal służbie zdrowia... Nie wiem, czy znane jest im pojęcie leasingu? Może należałoby im zaproponować sprywatyzowanie zarządzania województwem? Może znalazłby się jakiś fachowiec, który poprowadziłby to lepiej /czyli z zyskiem dla siebie i dla społeczności województwa/?

odpowiedzi (0)

skomentuj

.

+56 / -61

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Doris (gość)  •

wszystko chcą prywatyzować! Ale składki na ubezpieczenie z pensji to zabierają. To jakiś cyrk!
Skoro mam leczyć się prywatnie, to niech państwo nie zabiera mi tych pieniędzy z pensji..

skomentuj

Jakie to ma znaczenie?

+10 / -35

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kRZYK! (gość)  •

Wiesz coś na temat kontraktów z NFZ? Kontrakt na leczenie w ramach NFZ na takich samych warunkach negocjują ZOZy i NZOZy (publiczne i niepubliczne). Problemem jest to, że publiczne często są zadłużone przez złe zarządzanie. Inną sprawą jest to, że NFZ ciągle obniża kontrakty wszystkim po kolei co ogranicza dostęp zwłaszcza do lekarzy specjalistów. Ale ograniczenia te dotykają zarówno prywatne jak i publiczne placówki. Tym samym DOLMED po prywatyzacji i przy dobrym zarządzaniu może tylko ułatwić dostęp dp lekarzy zarówno w ramach NFZ jak i odpłatnie...

odpowiedzi (0)

skomentuj

hehe

+32 / -23

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

igła (gość)  •

wiara czyni cuda, czasami tumani

odpowiedzi (0)

skomentuj

.

+63 / -68

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

. (gość)  •

Wiesz, on pewnie z tych co sądzą, że jak w Polsce wprowadzi się Euro to będą takie same ceny jak w Niemczech. Prezes robi dobrą krecią robotę, co chcesz...

odpowiedzi (0)

skomentuj
Reklama
Reklama