Menu Region

Walka Salety z Gołotą we Wrocławiu przełożona

Walka Salety z Gołotą we Wrocławiu przełożona

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

PAW, PAP

1Komentarz Prześlij Drukuj
Walka Salety z Gołotą we Wrocławiu przełożona Walka Salety z Gołotą we Wrocławiu przełożona

Andrzej Gołota (© Andrzej Łuc)

Zaplanowany na 24 listopada we wrocławskiej Hali Ludowej pojedynek w wadze ciężkiej, pomiędzy Przemysławą Saletą i Andrzejem Gołotą został przełożony na luty-marzec 2013 roku.
Organizatorzy gali z cyklu "Kuźnia Boksu", którą ma pokazywać telewizja Polsat, tłumaczą że chcą mieć więcej czasu na zorganizowanie takiej walki, a także tym, iż pierwotny termin nie sprzyjałby jej promocji, ze względu na natłok wydarzeń w sportach walki. Przesunięcie pojedynku 44-latków zaakceptowały obie strony.
- Nie wiem, w jakiej formie jest Andrzej, ale dodatkowe trzy-cztery miesiące przygotowań nikomu nie zaszkodzą.
Ale z drugiej strony nie mamy po 20 lat i nie możemy przeciągać terminu w nieskończoność. Doskonale jednak rozumiem organizatorów, którzy zdecydowali o przesunięciu walki, bo chcą porządnie przygotować galę. W najbliższym czasie będzie mnóstwo imprez związanych ze sportami walki, m.in. pojedynek Mariusza Wacha z Ukraińcem Władimirem Kliczką o mistrzostwo świata czy kolejny występ Tomasza Adamka - mówi Przemysław Saleta.
Wcześniej dwukrotnie, w 2000 i 2005 roku, było blisko konfrontacji Salety z Gołotą. Za każdym razem wycofywał się drugi z wymienionych. Najpierw bo dostał ofertę boksowania z Mike'm Tysonem, a pięć lat później Gołota doznał kontuzji w ostatniej chwili, więc Saleta wszedł do ringu z Oliverem McCallem.
- Jeśli chodzi o stronę finansową, każda ze stron przedstawiła swoje oczekiwania, ale jeszcze nic nie jest klepnięte - przyznaje Saleta, który ostatni pojedynek bokserski stoczył w 2006 roku. Jako pięściarz wygrał 43, a przegrał siedem. Wcześniej odnosił sukcesy w kickboxingu.
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

walka

+50 / -67

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

juno (gość)  •

saleta,co sie odwlecze to nie uciecze,i tak masz lomot,nawet od najmana.

odpowiedzi (0)

skomentuj