Sport

    Siatkówka: Cuprum wygrało w I lidze, a w II - Gwardia,...

    Siatkówka: Cuprum wygrało w I lidze, a w II - Gwardia, Victoria i Milicz

    Paweł Witkowski

    Gazeta Wrocławska

    Gazeta Wrocławska

    Na inaugurację siatkarskiej I ligi Cuprum Mundo Lubin pokonał na wyjeździe beniaminka - Kę-czanina Kęty 3:1.
    - Znakomicie spisał się nasz atakujący Damian Dykas. Można powiedzieć, że sobotnie spotkanie to był jego show - mówi prezes wicemistrzów bezpośredniego zaplecza PlusLigi Dariusz Biernat. - Nie był to łatwy mecz. Nasz zespół okazał się dojrzalszy. Popełniał mało błędów, skutecznie wykorzystując potknięcia rywali. Spotkanie pokazało, że nasza gra powoli staje się taka, jak to sobie trenerzy zakładali przed sezonem - dodaje.

    To dobry prognostyk przednastępną kolejką. W sobotę Miedziowi podejmą najlepszy zespół minionego sezonu - Stal Nysa (g. 17).
    W ten weekend grała też II liga. Gwardia pokonała we Wrocławiu faworyzowanych Czarnych Rząśnia 3:2. Pod-opieczni Ireneusza Kłosa w tygodniu zwyciężyli w Bielawie 3:1 w III rundzie PP i w kolejnej podejmą Cuprum (24.10). W tej fazie zobaczymy też KS Milicz, który zmierzy się u siebie ze Stalą (24.10). Awans wywalczył w środę, pokonując Krispol Września 3:2. W lidze natomiast wygrał w Częstochowie 3:0 i został wiceliderem.

    I liga
    MKS Kęczanin Kęty - Cuprum Mundo Lubin 1:3 (25:22, 22:25, 22:25, 20:25)
    Cuprum:
    Oczko, Michalski, Kordysz, Węgrzyn, Dykas, Żuk, Kozar (libero) oraz Łapszyński, Białecki, Buniak, Superlak i Wilk
    Pozostałe mecze inauguracyjnej kolejki: AZS UAM Poznań - Stal Nysa 0:3 (25:27, 12:25, 21:25), MKS Będzin - Czarni Radom 1:3 (20:25, 23:25, 25:20, 24:26), Camper Wyszków - Pekpol Ostrołęka 3:2 (30:28, 25:20, 20:25, 26:28, 15:10), Ślepsk Suwałki - Energetyk Jaworzno 3:0 (25:15, 25:17, 25:15), Jadar Siedlce- BBTS Bielsko-Biała 2:3 (25:18, 26:28, 25:27, 25:19, 12:15).
    Następna kolejka (sobota): Cuprum - Nysa (17), Siedlce - Poznań, Bielsko-B. - Suwałki, Jaworzno - Wyszków, Ostrołęka - Radom, Będzin - Kęty.

    II liga, grupa II
    2. KOLEJKA

    Juvenia Głuchołazy - Victoria Wałbrzych 2:3 (20:25, 16:25, 25:18, 25:22, 13:15), Gwardia Wrocław - Czarni Rząśnia 3:2 (25:21, 18:25, 25:18, 23:25, 15:10), Delic-Pol Częstochowa - KS Milicz 0:3 (13:25, 17:25, 20:25), Rafako Racibórz - Bielawianka Bielawa 3:1 (25:16, 25:16, 17:25, 25:16), AZS Politechnika Opolska - Spodek Katowice 3:2 (23:25, 25:21, 27:25, 20:25, 15:11). Mecz Volley Rybnik - TKS Tychy odbędzie się dziś.
     1. AZS Rafako Racibórz 	2	5	6:3
    
    2. KS Milicz 2 4 5:3
    3. Juvenia Głuchołazy 2 4 5:3
    4. Victoria PWSZ Wałbrzych 2 4 6:4
    5. TKS Tychy 1 3 3:0
    6. Volley Rybnik 1 3 3:1
    7. Gwardia Wrocław 2 3 5:5
    8. Bielawianka Bester 2 2 4:5
    9. Czarni Wirex Rząśnia 2 2 4:6
    10. AZS Politechnika Opole 2 2 3:5
    11. Spodek Katowice 2 1 3:6
    12. Delic-Pol Częstochowa 2 0 0:6

    Następna kolejka (sobota): Milicz- Rybnik (17), Bielawianka - Częstochowa (17), Victoria - Gwardia (18), Rząśnia - Racibórz, Tychy - Opole, Katowice - Głuchołazy.

    II liga kobiet, grupa II
    2. KOLEJKA

    Gaudia Trzebnica - PLKS Pszczyna 0:3 (12:25, 15:25, 11:25), Sokół Katowice- MKS Świdnica 3:2 (25:19, 25:21, 21:25, 23:25, 15:9), Politechnika Częstochowa - SMS PZPS II Sosnowiec 3:1, MCKiS Jaworzno - SMS LO II Opole 3:0, AZS Gliwice - Zorza Wodzisław Śl. 3:0, Silesia Volley II - Victoria Lubliniec 3:0.
     1. PLKS Pszczyna 	2	6	6:0
    
    2. AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 2 6 6:0
    3. Silesia Volley II 2 6 6:0
    4. SPS Politechnika Częstochowska 2 6 6:1
    5. Sokół 43 AZS AWF Katowice 2 5 6:3
    6. MKS Świdnica 2 4 5:3
    7. MCKiS Cargo Jaworzno 2 3 3:3
    8. STS Victoria Lubliniec 2 0 1:6
    9. SMS PZPS II Sosnowiec 2 0 1:6
    10. SMS LO II Opole 2 0 0:6
    11. MKS Zorza Wodzisław Śląski 2 0 0:6
    12. MMKS Gaudia Trzebnica 2 0 0:6

    Następna kolejka (sobota): Milicz- Rybnik (17), Bielawianka - Częstochowa (17), Victoria - Gwardia (18), Rząśnia - Racibórz, Tychy - Opole, Katowice - Głuchołazy.

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Gry On Line - Zagraj Reklama

      Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać