O królewiczu, który się niczego nie bał

  O królewiczu, który się niczego nie bał

  Krzysztof Kucharski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Premiera na Braniborskiej - bajka o strachu i zwycięstwie nad nim. Studenci wrocławskiej szkoły teatralnej swój najnowszy spektakl kierują do najmłodszych
  Poeta i aktor, ale też profesor wrocławskiej szkoły teatralnej - Bogusław Kierc - specjalnie dla studentów IV roku Wydziału Lalkarskiego skompilował bajkę inspirowaną twórczością braci Jacoba i Wilhelma Grimmów właśnie pod tytułem "O królewiczu, który się niczego nie bał". Dla studentów będzie ich praca dyplomowa.

  Jak wiele bajek, także i ta opowiada historię małej dziewczynki. Ta dziewczynka wśród innych bohaterów bajek wyróżnia się tym, że boi się właściwie wszystkiego, co nie było takie, jak sobie wyobrażała, żeby było. Rodzicom jej strach, który mógł ją dopaść w każdej chwili, spędzał sen z powiek. Doszli do wniosku, że najlepszym lekarstwem będzie taniec i zaprosili nauczycielkę tańca Pannę Diabelec.

  Taniec nie porwał dziewczynki. Jedyną postacią, która rozumiała jej lęki była jej ukochana lalka, z którą się utożsamiała i uważała za Królewicza. To dzięki przekonaniu, że jest Królewiczem, przestawała się bać. Gdy rodzice zorientowali się o szczególnych więziach łączących ją z lalką, zaprosili lalkarzy, żeby spróbowali dociec, czego ich córka tak naprawdę się boi.
  Czy im się to udało - musimy przekonać się sami. Tak jak o tym, czy od dziwnych strachów można się uwolnić za pomocą wyobraźni, bo to baśń o strachu i zwycięstwie nad nim...

  Dyplomowe przedstawienie wyreżyserował Bogusław Kierc. O oprawę plastyczną i muzykę, tradycyjnie już, zadbali studenci dwóch innych uczelni artystycznych. Przestrzeń sceniczną zaprojektowała Aldona Michalik, kostiumy Paulina Drąg, lalki i maski Mateusz Mirowski - wszyscy z Akademii Sztuk Pięknych, choreografia jest dziełem Michała Pietrzaka, a muzykę skomponował Mateusz Ryczek z Akademii Muzycznej pod opieką artystyczną Zbigniewa Karneckiego.

  W dyplomowej baśni zagrają: Klaudia Lewandowska (Królewicz), Aleksandra Tomaś (Królowa), Kamil Witaszak (Król), Hanna Zbyryt (Panna Diabelec), Agata Kaczmarek (Wielka Straszyca), Grzegorz Szypka (Wielki Strach), Natalia Kiser (Ptaczyna), Monika Pęconek (Zwodnica), Marcin Borchardt (Lew) i Jacek Bała (Drzewo Życia).


  Teatr PWST
  ul. Braniborska 59
  Wrocław
  sobota (6 grudnia)
  godz. 16
  następne spektakle od poniedziałku do czwartku o godz. 10
  bilety: ulgowy 10 zł, normalny 15 zł

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama