Dzień zwierząt we Wrocławiu: Wodą święconą kropili psy, koty...

  Dzień zwierząt we Wrocławiu: Wodą święconą kropili psy, koty i... biedronki (ZDJĘCIA)

  Alina Plata

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Dzień zwierząt we Wrocławiu: Wodą święconą kropili psy, koty i... biedronki (ZDJĘCIA)
  1/9
  przejdź do galerii
  Na boisku przy Szkole Podstawowej nr 78 (ul. Jedności Narodowej 195) zebrały się dziś dzieci wraz ze swoimi pupilami. Wszystko za sprawą Światowego Dnia Zwierząt. Psy, koty, a nawet... biedronki zostały pokropione wodą święconą. Młodzi ludzie przynieśli także figurki zwierzaków.
  - Ma na imię Harry, jest ze mną od trzech dni. Dostałem go w Happy Meal'u (w sieci Macdonald's - przyp. red.) - mówi Kacper Gil z klasy 3a pokazując figurkę chomika.

  Zwierzęta błogosławił ojciec Fabian z parafii św. Antoniego na Karłowicach. - Dziś przeważają psy i koty, ale kiedyś zdarzyło mi się święcić nawet pająka ptasznika - mówi franciszkanin.

  Skąd tradycja święcenia naszych pupili? Wszystko za sprawą św. Franciszka. -Kochał nie tylko ludzi, ale wszystkie co żyje, i jest stworzone przez Boga. Należy pamiętać, że błogosławimy nie tylko zwierzęta, ale też ich właścicieli. Opiekując się żywym stworzeniem bierzemy na siebie dużą odpowiedzialność - mówił o. Fabian.

  Co mówić, gdy dziecko pyta, czy jego świnka morska pójdzie do nieba? -Odpowiadam, że Pan Bóg na pewno się nią zaopiekuje-uśmiecha się ojciec Fabian.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jejku gdzie ja żyję.....

   koji (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 25

   Wodą święconą??? Tak prosto z kranu. Co za ciemnota w tym narodzie. Już od najmłodszych lat się robi ludziom wodę z mózgu. Który wiek teraz mamy??? No bo chyba nie XXI.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie żartuję ! To zwyczaj z Mikatatu

   etnograf (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 27 / 26

   Nie wszyscy pewnie wiedzą, że zwyczaj świecenia zwierząt gospodarskich wywodzi się z Mikstatu i jest tam praktykowany od b.wielu lat ! Wcale nie żartuję to autentyczny fakt , sądzę do sprawdzenia w...rozwiń całość

   Nie wszyscy pewnie wiedzą, że zwyczaj świecenia zwierząt gospodarskich wywodzi się z Mikstatu i jest tam praktykowany od b.wielu lat ! Wcale nie żartuję to autentyczny fakt , sądzę do sprawdzenia w sieci. Przyjeżdżają ludzie przywożą zwyczaje z małych ojczyzn :) ... a nadgorliwych nie brakuje.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   o ile znam się

   Józia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 48 / 47

   na gwiazdach, to psy i koty, a koty w szczególności, raczej za kropieniem nie przepadają. Pokropić należy ludzi i przypomnieć im, że przed urlopem nie wyrzuca się zwierzęcia na ulicę.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Hahaha, w środku Europy...

   Wałek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 42 / 32

   Halo, jesteśmy w XXI wieku, pobudka!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama