Krzyki w parku Południowym

  Krzyki w parku Południowym

  Leszek Niedzielski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Ubiegły tydzień minął pod znakiem Andrzeja. Tradycji stało się zadość, odbyły się rozmaite imprezy andrzejkowe, niektórzy poparzyli się gorącym woskiem, niektórzy na zimny wosk dmuchali, a niektórym już zaczęły się spełniać woskowe wróżby.
  W parku Południowym przeciętym ulicą Andrzeja też było słychać lanie wosku. Późnym wieczorem zauważyłem, że niektórzy leją wosk nad stawem, a dokładnie, exactly i genau - do stawu. Wiadomo, w stawie zimna woda, jest gdzie lać i wosk szybko w niej stygnie, przybierając interesujące dla niektórych dziewcząt kształty. Wosk leją najchętniej właśnie dziewczyny, ciekawe tego, co je czeka w najbliższej przyszłości, ale tym razem zobaczyłem trzech młodzieńców lejących dostojnie wosk i też zainteresowanych swoją przyszłością. Kiedy jednak podszedłem bliżej, żeby zapytać jak im leci, szybko musiałem się cofnąć, ponieważ zorientowałem się, że z tego, co zobaczyłem, w żadnym wypadku nie mogą wyjść wróżby andrzejkowe.

  Cofnąłem się aż do ulicy Waligórskiego, żeby sprawdzić, jak się rozrasta platan posadzony w zeszłym roku jako 15-letnie drzewko w 15. rocznicę śmierci twórcy Studia 202 i sprawdzić, jak się obok nie rozrasta ławeczka postawiona niedawno z inicjatywy Rady Osiedla Borek w 1. rocznicę śmierci Jana Kaczmarka. Na szczęście wszystko jest w porządku. Platan spokojnie się rozrasta i lekko szumi nad jasnozieloną ławką, zapraszając przechodniów do siadania na niej. Teraz można śmiało, jak kiedyś Platon "pod platanem siąść na ławce z panem i dać mu słodkie usta rozkochane...", ale to dopiero wtedy, "kiedy znów zakwitną białe bzy".
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama