Walka Saleta-Gołota w listopadzie we Wrocławiu?

  Walka Saleta-Gołota w listopadzie we Wrocławiu?

  Robert Małolepszy

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Walka Saleta-Gołota w listopadzie we Wrocławiu?

  ©fot. Dariusz Gdesz

  Jeśli nie wydarzy się żaden kataklizm, pod koniec przyszłego tygodnia powinny zostać podpisane umowy na walkę Andrzeja Gołoty z Przemysławem Saletą. Termin? 24 listopada 2012. Miejsce: Hala Ludowa we Wrocławiu. Dla obu pięściarzy będzie to zapewne pożegnanie z zawodowym ringiem i kibicami. Walkę chcę pokazać stacja Polsat. W negocjacje z Gołotą zaangażował się sam prezes stacji Zygmunt Solorz, a to daje gwarancję sukcesu przedsięwzięcia.
  Walka Saleta-Gołota w listopadzie we Wrocławiu?

  ©fot. Dariusz Gdesz

  Pod jednym warunkiem - pięściarze dogadają się co do finansów. Na dziś nie ustalono bowiem wysokości honorariów, a to - jak wiadomo - nie tylko w boksie może być powodem fiaska całego przedsięwzięcia.

  - Na razie jesteśmy po słowie. Do szczegółowych rozmów siądziemy po weekendzie - powiedział nam w poniedziałek szef sportu w Polsacie Marian Kmita, bez którego nic w tej stacji, jeśli chodzi o sport, a więc i boks, wydarzyć się nie może, a który przebywa aktualnie w Londynie "w dużo ważniejszych niż tak walka sprawach dla stacji".

  - Wszyscy chcą. Ja, Andrzej, Polsat. Jeśli chodzi o mnie, nie zakładam w ogóle kłopotów co do wysokości honorarium. Nie mogę jednak mówić w imieniu Andrzeja - dodaje Przemysław Saleta.

  - Andrzej cieszy się na tę walkę. Nie przewiduje żadnych kłopotów, jeśli chodzi o podpisanie kontraktu. Obaj chcą. Obaj już ostro trenują. Teraz negocjujemy tak naprawdę szczegóły techniczne. Kto za co będzie w tym przedsięwzięciu odpowiadał - powiedziała nam żona Gołoty Mariola, która obecnie pełni rolę także jego menedżer (w Chicago jest wziętym prawnikiem).

  Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że Andrzej zmierzy się w formule zawodowego wrestlingu z Riddickiem Bowe'em. Odbyła się nawet oficjalna konferencja prasowa promująca ich trzecie starcie. Do spotkania miało dojść 3 listopada w Łodzi. Walka, jeśli w ogóle można tak mówić o tym starciu, została jednak odwołana, oficjalny powód to kontuzja Riddicka Bowe'a. Nie brakuje jednak opinii, że starcie w tej formule nie sprzedało się wśród kibiców.

  - Z pomysłem na organizację walki z Andrzejem wyszedł jeden z szefów firmy Portfel.pl, która sponsoruje m.in. Tomka Adamka, a ostatnio wystartowała z projektem "Kuźnia boksu". To on mnie przekonał do tego starcia. Andrzeja miał namówić sam prezes Solorz - opowiada Saleta.

  - Mamy już termin - 24 listopada. Hala Ludowa we Wrocławiu - dodaje Saleta, który już zaczął przygotowania.

  - To wstępna rezerwacja, ale termin jest możliwy do realizacji - potwierdza Mariola Gołota. Andrzej na razie nie chce za dużo mówić o walce. Czeka na podpisanie kontraktu.

  - Tak, chcę pobić Saletę i zakończyć karierę - mówi pięściarz z Chicago w swoim, jak zwykle, oszczędnym stylu.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No bez jaj

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 38 / 40

   Kto będzie chciał oglądać tych dwóch podstarzałych bokserów (których 5 min sławy już dawno minęło), jak cali będą się pocić, zipać z przemęczenia i ledwo się ruszać? Ja na pewno nie. Nie kręci mnie...rozwiń całość

   Kto będzie chciał oglądać tych dwóch podstarzałych bokserów (których 5 min sławy już dawno minęło), jak cali będą się pocić, zipać z przemęczenia i ledwo się ruszać? Ja na pewno nie. Nie kręci mnie takie coś. A walkę, a raczej "walkę" tą powinni nazwać: Gala Boksu Stetryczałego. :Pzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ta walka nadaje się raczej do Hali Targowej...

   wujek dobra rada (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 37 / 42

   ...i powinna być rozegrana między straganami z sałatą i kapustą.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Boks?

   q (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 49 / 54

   Panowie bokserzy, nie bijcie sie piesciami po glowach, to niszczy wasze i tak juz oslabione mozgi. Zagrajcie moze w palanta?
   P.S. Ten pan po lewej caly jest wysmarowany atramentem - chyba wrocil...rozwiń całość

   Panowie bokserzy, nie bijcie sie piesciami po glowach, to niszczy wasze i tak juz oslabione mozgi. Zagrajcie moze w palanta?
   P.S. Ten pan po lewej caly jest wysmarowany atramentem - chyba wrocil wlasnie z lekcji kaligrafii.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Redaktorze Koerber!

   boksufan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 41 / 45

   Redaktorze Koerber, liczę na Pana trafny komentarz w związku z planowanym eventem (bo nie można nazważ tego walką bokserską). Niestety to pokazuje w jakim stanie jest cały boks zawodowy, którym...rozwiń całość

   Redaktorze Koerber, liczę na Pana trafny komentarz w związku z planowanym eventem (bo nie można nazważ tego walką bokserską). Niestety to pokazuje w jakim stanie jest cały boks zawodowy, którym rządzą federacje, sponsorzy, PPV etc. Szkoda, bo zarżnęli tą widowiskową dyscyplinę sportu.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   haha dwóch emerytów

   wroc. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 45 / 45

   zresztą jak solorz się za to wziął osobiście, to gów** z tego będzie. Tak samo jak miał być Wielki Śląsk, tymczasem Śląsk się cały czas osłabia przez tego żyda.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama