Licytowali na rzecz dzieci chorych na nowotwory

  Licytowali na rzecz dzieci chorych na nowotwory

  Eliza Głowicka, Małgorzata Kaczmar

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  140 tys. złotych zebrano na aukcji dla chorych dzieci. Klinika dostanie cenny aparat.
  Obraz Magdaleny Abakanowicz za 25 tys. zł, zegar od Lecha Wałęsy za 10 tys . zł, rękopis nigdy niepublikowanego wiersza Tadeusza Różewicza za 7 tys. zł i pachnąca tytoniem fajka prof. Bronisława Geremka za 4 tys. zł. Wczoraj, już po raz czwarty we wrocławskim ratuszu, spotkali się ludzie o wielkich sercach, gotowych pomagać dzieciom chorym na raka.

  IV Doroczna Aukcja Charytatywna Kancelarii BSO Prawo & Podatki na rzecz dzieci z Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii I Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu staje się już tradycją. Ale po raz pierwszy aukcję poprzedził występ przed ratuszem Orkiestry Reprezentacyjnej Śląskiego Okręgu Wojskowego.

  W tym roku dochód z licytacji zostanie przekazany na zakup separatora komórkowego, który kosztuje 150 tys. zł.
  - Stary nam się popsuł, a na nowy nas nie stać. W klinice tylko mury i personel są budżetowe. Sprzęt mamy dzięki hojności sponsorów. Bez nich nie wiem, jakbyśmy funkcjonowali - przyznaje prof. Alicja Chybicka, kierownik wrocławskiej kliniki.

  Aukcja jak zawsze zgromadziła znane osobistości ze świata kultury, nauki, biznesu, medycyny i Kościoła. Wśród gości honorowych byli m.in. prof. Jan Miodek i metropolita wrocławski, arcybiskup Marian Gołębiewski.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama