Nowy zawód przed Euro 2012

  Nowy zawód przed Euro 2012

  Janusz Krzeszowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Hotelarz, kelner, budowlaniec, czy może kierowca? Czterystu wrocławian ma szansę zdobyć nowy zawód, nauczyć się prowadzić działalność gospodarczą i opanować język obcy.
  Urząd pracy startuje z naborem na szkolenia, związane z zapotrzebowaniem rynku pracy przed Euro 2012.
  - Badaliśmy rynek i plany rozwoju miasta, stąd proponujemy zawody potrzebne i najbardziej rozwojowe - tłumaczy Jolanta Gancarz- -Kosicka, szefowa wydziału szkoleń Powiatowego Urzędu Pracy we Wrocławiu.

  Do obsadzenia jest co najmniej 400 miejsc. Urzędnicy zapowiadają jednak, że jeśli zapotrzebowanie będzie większe, to i miejsc na pewno będzie więcej. Podstawowym warunkiem przyjęcia na szkolenie jest rejestracja w urzędzie pracy jako bezrobotny.
  - Mamy w ofercie kursy nawet dla osób z wykształceniem podstawowym - mówi kierownik wydziału szkoleń.

  W tej chwili poszukiwani są chętni na warsztaty dla osób zainteresowanych prowadzeniem lub pracą w gastronomii. Oprócz zajęć praktycznych kursanci mogą nauczyć się języka angielskiego i przedsiębiorczości. Liczba miejsc - 30. Tyle samo może przeszkolić się jako pracownik hotelarstwa. Kurs gwarantuje naukę języka niemieckiego i angielskiego. Kończy się certyfikatem.
  - Do tego są zajęcia z savoir- vivre?u i funkcjonowania hotelu. Na koniec gwarantujemy praktyki u pracodawcy - mówi Gancarz-Kosicka.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama