Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin 2:1 [RELACJA, ZDJĘCIA, WIDEO]

Jacek Sroka
Ruch Chorzów przegrywa od 31. minuty na własnym boisku z Zagłębiem Lubin 0:1. Gola strzelił Szymon Pawłowski. W drugiej połowie Ruch zaczyna wreszcie grać. W 52. minucie wyrównującego gola na 1:1 strzelił Arkadiusz Piech po podaniu Marka Zieńczuka. W 73 minucie na 2:1 podwyższył Jakub Smektała.

ZOBACZ KONIECZNIE:
Relacja na żywo z meczu Ruch - Zagłębie ZOBACZ TUTAJ

Piłkarze Ruchu w końcu odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie ekstraklasy. Chorzowianie pokonali Zagłębie Lubin 2:1. O pierwszej połowie tego spotkania gospodarze chcieliby jak najprędzej zapomnieć, ale po przerwie odrobili straty, a gola na wagę wygranej strzelił rezerwowy Jakub Smektała, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach Niebieskich.

Zagłębie objęło prowadzenie w 31 minucie spotkania. Szymon Pawłowski urządził sobie slalom między obrońcami gospodarzy i uderzeniem z 14 m posłał piłkę do siatki. Chorzowianie długo nie byli w stanie odpowiedzieć bramką. O miano najgorszego piłkarza Ruchu w tym meczu rywalizowali Maciej Jankowski, Pavel Sultes i Marcin Kikut. Każdy z nich miał na koncie po kilka zagrań dyskwalifikujących ich jako zawodników ekstraklasy. W przerwie trener Zieliński zmienił tylko Jankowskiego, choć tak naprawdę zasłużyło na to pół drużyny Niebieskich.

Na słowa pochwały w ekipie Ruchu zasłużyli przede wszystkim Marek Zieńczuk i Arkadiusz Piech. Pierwszy jako jedyny starał się grać do przodu, a drugi cały czas absorbował obrońców rywali. Właśnie po akcji tej dwójki chorzowianie na początku drugiej połowy doprowadzili do wyrównania. Zieńczuk precyzyjnie dośrodkował z lewej strony, a Piech z bliska trafił do bramki.

Gospodarze poszli za ciosem i w 73 minucie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Akcję znów zaczął Zieńczuk, który wypuścił w bój Filipa Starzyńskiego. Młody pomocnik Niebieskich dośrodkował w pole karne, a nadbiegający Smektała dopełnił formalności.

*Śtowarzyszenie Ślązaków legalne. Sąd uznał narodowość śląską? CZYTAJ TUTAJ
*Gwarki 2012, czyli bez pochodu nie ma zabawy ZOBACZ ZDJĘCIA
*KONKURS MŁODA PARA: Przyślij zdjęcia, zgarnij nagrody!

Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

Materiał oryginalny: Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin 2:1 [RELACJA, ZDJĘCIA, WIDEO] - Dziennik Zachodni