2009 - Rok Grotowskiego

  2009 - Rok Grotowskiego

  Krzysztof Kucharski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Troje byłych członków legendarnego Teatru Laboratorium: Ludwik Flaszen, współzałożyciel i kierownik literacki, oraz aktorzy Rena Mirecka i Zygmunt Molik będą gospodarzami konferencji z okazji 10. rocznicy śmierci Jerzego Grotowskiego (12-15 stycznia 2009).
  Zobaczymy wystawę fotograficzną "Apocalypsis cum figuris", filmy o Teatrze Laboratorium, spotkamy się z Peterem Brookiem i jego książką "Teatr jest tylko formą. O Jerzym Grotowskim". W dniu śmierci twórcy teatru (14 stycznia) swój koncert poświęcą mu artyści z Senegalu. Konferencję zatytułowano "Grotowski: co było, co jest. I co jest do zrobienia".

  Na przełomie marca i kwietnia najważniejszym akcentem będzie wręczenie Europejskiej Nagrody Teatralnej, którą odbierze polski reżyser Krystian Lupa. Natomiast nagrodę "Nowa Rzeczywistość w Teatrze", której ubiegłorocznym laureatem jest między innymi Krzysztof Warlikowski, w tym roku odbiorą: Guy Cassiers (Holandia), Pippo Delbono (Włochy), Rodrigo Garcia (Hiszpania), Arpad Schilling (Węgry) oraz Francois Tanguy i Theatre du Radeau z Francji.


  Najbardziej oczekiwanym punktem obchodów będzie festiwal najwybitniejszych twórców światowego teatru. W czerwcu zobaczymy spektakle: Roberta Bacciego, Eugenia Barby, Piny Bausch, Petera Brooka, Alvisa Hermanisa, Richarda Schechnera, Tadashiego Suzuki, Theodorosa Terzopoulosa i polskich twórców: Krystiana Lupy, Krzysztofa Warlikowskiego i Włodzimierza Staniewskiego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama