Ewelina Niewiadowska pokaże Dolnoślązakom swoją Marilyn

  Ewelina Niewiadowska pokaże Dolnoślązakom swoją Marilyn

  Justyna Kościelna

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Po premierze we Wrocławiu i włoskim Livorno opowieść o podrzędnej aktoreczce, której życiorys łudząco przypomina historię ikony kina i seksu, Marilyn Monroe, zobaczą mieszkańcy Bolesławca i Dusznik Zdroju. Ewelina Niewiadowska pokaże swój monodram jutro i w piątek.
  Ewelina Niewiadowska pokaże Dolnoślązakom swoją Marilyn

  ©materiały prasowe

  Praca nad spektaklem "To moja Marylin Monroe" trwała pond rok.

  - Początkowo były to tylko rozmowy o bohaterce monodramu i o Marilyn, z którą moja bohaterka się utożsamia. Z czasem zaczęłam obie te postaci "mielić" przez siebie. Szukać w sobie nie tylko seksownej i pełnej kobiecości dziewczyny, ale też nieszczęśliwej i nierozumianej przez otoczenie trzydziestoparoletniej aktorki. Obejrzałam kilka filmów dokumentalnych o Marilyn. Uczyłam się jej gestów, mimiki twarzy ze zdjęć i z filmów, w których grała, np: z "Księcia i aktoreczki" czy z "Pół żartem, pół serio". Uczyłam się też robienia makijażu takiego jak miała ona, jej ruchów w tańcu. Czytałam jej zapiski intymne w niedawno wydanej książce "Marilyn Monroe. Fragmenty". Na szczęście o Marilyn dużo się pisze, co i rusz publikowane są jej zdjęcia, więc miałam okazję "przyglądać" się jej jak najwięcej - mówiła w wywiadzie dla naszej gazety aktorka.

  Monodram można zobaczyć w środę 19 września o godz.12 i godz.19 w Teatrze Starym w Bolesławcu (bilety 15 zł), a dwa dni później w dusznickim Dworku Szopena i godz. 19.30.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama