Wrocław: Posłuchaj o kobietach na konferencji IPN-u

  Wrocław: Posłuchaj o kobietach na konferencji IPN-u

  red.

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Instytut Pamięci Narodowej zaprasza wszystkich wrocławian na konferencję naukową "Kobiety na zakręcie 1939-1989".
  Podczas trzydniowych obrad historycy, socjolodzy, prawnicy, psycholodzy i kulturoznawcy z całej Polski spróbują zanalizować rolę i miejsce kobiet w powojennej rzeczywistości.

  Organizatorzy spotkania proponują odwrócenie perspektywy naukowych dociekań od bohaterskich dokonań polskich kobiet w kierunku obszarów "ciemnej strony" udziału kobiet w historii Polski. Ten szerszy kontekst badanych zjawisk ma pogłębić wiedzę ogólną z zakresu najnowszej historii Polski, jak i otworzyć dyskusję dotycząca właśnie roli kobiet w tej historii.
  I tak uczestnicy spotkania będą mogli posłuchać o agentkach, konfidentkach i kochankach (wykład dr Maren Roger z Niemieckiego Instytutu Historycznego w Warszawie), kobietach w propagandzie amerykańskiej i radzieckiej (dr Krzysztof Wasilewski, Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Herberta w Gorzowie Wlkp.) czy tych w PZPR 1948-1956 (mgr Natalia Jarska, IPN Warszawa, Instytut Historii PAN).

  Konferencja odbędzie się w dniach 24-26 września w Hotelu Tumskim (Wyspa Słodowa 10). Na spotkania może przyjść każdy. Wstęp wolny.

  Dokładny program konferencji znajdziesz w serwisie naszemiasto.pl

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   przetańcie!

   terminator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 12

   O czym wy mówicie?! Przecież nie wolno wywlekać spraw z "komuny", bo się jeszcze okaże jaka to wspaniała była Polska Ludowa! Przestańcie! Te katole i prawicowcy nie mogą mieć argumentów! Zamknijcie...rozwiń całość

   O czym wy mówicie?! Przecież nie wolno wywlekać spraw z "komuny", bo się jeszcze okaże jaka to wspaniała była Polska Ludowa! Przestańcie! Te katole i prawicowcy nie mogą mieć argumentów! Zamknijcie IPN, bo się wyda, że obecny reżim był lepszy od poprzedniego! Lewacy na barykady!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama