Miter: Afera "Amber Gold" to sprawa polityczna. Oszukani...

  Miter: Afera "Amber Gold" to sprawa polityczna. Oszukani wiedzą, że premier ma w oczach dziki strach

  Anita Czupryn

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Miter: Afera "Amber Gold" to sprawa polityczna. Oszukani wiedzą, że premier ma w oczach dziki strach
  - Chodzi o okolice Ministerstwa Skarbu Państwa i okolice Ministerstwa Transportu. To się wszystko wiąże z OLT Express. Afera z synem premiera Tuska to jest odprysk tej sprawy. Mało szczególny wątek. Ale premier i młody Tusk wpadli w panikę i rozbrajali tę bombę ustawianym wywiadem - mówi Paweł Miter, człowiek, który nagrał sędziego Ryszarda Milewskiego, w rozmowie z Anitą Czupryn
  Miter: Afera "Amber Gold" to sprawa polityczna. Oszukani wiedzą, że premier ma w oczach dziki strach
  Dlaczego ukrywał Pan, że jest autorem prowokacji wobec prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku Ryszarda Milewskiego? Dlaczego głos na nagraniu, jakie usłyszała cała Polska, podłożył Samuel Pereira, dziennikarz "Gazety Polskiej Codziennie"?
  W pierwszej fazie tego, kiedy te nagrania ujrzały światło dzienne, zdecydowałem się na ukrycie, ponieważ ja już odpowiadałem za podobną prowokację względem TVP…

  … kiedy otrzymał Pan pracę w TVP po powołaniu się na wpływy w Kancelarii Prezydenta.
  W tamtym czasie dostałem, przepraszam za kolokwializm, gromkie baty, niektórzy mnie strasznie za to krytykowali, pojawiły się głosy, że to była próba oszustwa, czyli wyłudzenia pieniędzy, wyciągano mi na wierzch jeden mój wstydliwy wątek z życia prywatnego i ja to odbierałem bardzo emocjonalnie.

  Jaki wstydliwy wątek?
  Nie chciałbym o tym rozmawiać, można to znaleźć w internecie. Uznałem, że dla sprawy najlepiej będzie, jeśli się nie ujawnię, ponieważ tekst opublikowała "Gazeta Polska Codziennie", specyficzna gazeta, niezależna, ale specyficzna w odbiorze przez pozostałe media i obawiałem się, że bardzo szybko mogłoby to się stać sprawą Mitera, a nie sprawą Milewskiego, czy patologii w polskim sądownictwie. W pierwszych dniach, gdy nagranie rozmowy z prezesem sądu wywołały burzę w mediach, zauważyłem, że następuje odwrót całej sytuacji, pan Milewski zaczął podważać wiarygodność tych nagrań, mówił, że to jest pocięte, pomanipulowane, dlaczego się ukrywa rozmówca. Uznałem, że najlepiej będzie, kiedy się ujawnię. Nie chodziło mi o to, żeby podkreślać, że to ja zrobiłem, ale o podważenie słów Milewskiego, że to była jedna rozmowa i ona tak właśnie przebiegała. Jest nagranie oryginalne, ono będzie dostępne dla prokuratury.

  Czyli to, co mówi Samuel Pereira jest dokładnie tym samym tekstem, jaki mówił Pan w rozmowie z sędzią Milewskim?
  Tak, to jest dokładnie ten sam tekst. Zresztą to nagranie oryginalne przekazałem dziennikarzom "Wprost". Panom Latkowskiemu i Majewskiemu. Proszę pamiętać, że były trzy rozmowy, dwie się odbyły 5 września, a trzecia, którą wszyscy znamy - odbyła się 6 września. To był czas dla pana Milewskiego szczególny. To były te dni, kiedy ważyła się decyzja o tym, nie na forum publicznym, czy wprowadzić kontrolę dla pana Milewskiego. Dzień wcześniej pozyskałem informację o tym.

  Skąd Pan o tym wiedział?
  Nie wiem, jak mnie pani odbiera w całej tej sprawie, ale ja tę robotę odwalałem w sposób najlepszy, jak potrafiłem od strony dziennikarskiej. To nie jest tak, że ja do sprawy wpadłem 5 września. Sprawą Amber Gold interesuję się od dłuższego czasu, jeszcze zanim padły linie lotnicze OLT. Nie było wtedy jeszcze w ogóle wątku ABW. A ja dotarłem do notatki, która świadczyłaby o tym, że jest prowadzone działanie operacyjne pod kryptonimem "Ikar" względem OLT. Notatka wyglądała na służbową. Ja do niej dotarłem i dałem ją Marcinowi P. mimo że miałem obiekcje co do wiarygodności tej notatki.
  1 3 4 »

  Czytaj także

   Komentarze (29)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PO to DNO - korupcja i nepotyzm

   wa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Cytat:
   do znajomych i nieznajomych na przypadkowe numery :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   GOLD KAMIENICE

   GRANIWID SIKORSKI (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 107 / 75


   FORUM Kraków, dnia 16 września 2012
   W OBRONIE GODNOŚCI I JEDNOŚCI
   LOKATORÓW I BEZDOMNYCH
   NR KRS 0000346811
   31-564...rozwiń całość


   FORUM Kraków, dnia 16 września 2012
   W OBRONIE GODNOŚCI I JEDNOŚCI
   LOKATORÓW I BEZDOMNYCH
   NR KRS 0000346811
   31-564 KRAKÓW AL..POKOJU 26/102

   Rzeczpospolita Polska Prezydent RP Bronisław Komorowski
   Warszawa, ul. Wiejska 10

   Rzeczpospolita Polska Rzecznik Praw Obywatelskich
   Warszawa Al. Solidarności 77

   Rzeczpospolita Polska Departament Sądów Powszechnych
   00-950 Warszawa Al. Ujazdowskie 11

   Rzeczpospolita Polska Minister Sprawiedliwości Jarosław Gowin
   00-950 Warszawa Al. Ujazdowskie 11

   Rzeczpospolita Polska Prokurator Generalny Andrzej Seremet
   02-315 Warszawa ul. Barska 28

   Rzeczpospolita Polska Minist. Spraw Wewnętrznych
   00-951 Warszawa ul. Batorego 5

   Rzeczpospolita Polska Najwyższa Izba Kontroli
   00-950 Warszawa ul. Filtrowa 57

   Rzeczpospolita Polska Komendant Główny Policji
   02-542 Warszawa ul. Puławska 148/150

   Rzeczpospolita Polska Centralne Biuro Antykorupcyjne
   00-583 Warszawa al. Ujazdowskie 9

   Wojewoda Małopolski
   Kraków ul. Basztowa 22

   Prezes Sądu Okręgowego
   Kraków ul. Przy Rondzie 7

   Prezes Sądu Rejonowego
   Kraków ul. Przy Rondzie 7

   Urząd Miasta Krakowa Prezydent Jacek Majchrowski
   Kraków Pl. Wsz. Świętych 3-4

   SKARGA
   „GOLD KAMIENICE”

   „ Co się dzieje w tym kraju że adresowane do Państwa pisma nie dają skutku działania instytucji państwowych które powinny stać na straży pilnowania majątku państwowego, gdzie są organy nadzorcze które powinny działać w kierunku wychwytywania wyspecjalizowanych grup przestępczych w przejmowaniu kamienic. Ludzie pracy, emeryci i renciści oraz młode małżeństwa z dziećmi wyrzucani są nadal na ulicę bez prawa do lokali socjalnych i jeśli Państwo nie podejmiecie odpowiednich kroków to cała ta sytuacja sprawi że ludzie wyjdą na ulicę i zaczną manifestować. Powstanie rewolucja w kraju, bowiem nie ma miejsca dla tych którzy pracowali dla Polski całe życie a wszystko nadal dzieje się, że kamienice są odbierane z działkami przez oszustów, jednak ci są na tyle sprytni że dzielą się łupem.”
   Uważamy że kamienice które nadal stoją puste do przejęcia lub te po przejmowane niezgodnie z prawem powinny wrócić na rzecz Skarbu Państwa. Państwa skromna odpowiedź powoduje be zdziałanie.
   Wiele kamienic zostało przekazanych w ręce pseudo nowych właścicieli, którzy odebrali niezgodnie prawem kamienice, a majątek ten powinien przejść na rzecz Skarbu Państwa – Gminy, gdyż ¾ kamienic zostało wyremontowanych w latach 60 za pieniądze państwowe, dlatego kontrole Prokuratorów z poza granic miasta w sądach i samej Policji z poza Krakowa czyniły by jakiś rygor którego nadal się domaga Forum a czego nie uczynił Prokurator Generalny, który dawał by sprawiedliwość, gdyż samowolna praca nie kontrolowana może odbiec od normy przy odmawianiu wszczęcia śledztw oraz przy ich umarzaniu postępowań prokuratorskich daje dużo do myślenia kto czerpie zyski.
   W sprawie również mieszkań dla tychże starszych ludzi Kodeks cywilny art. 172 mówi że można zasiedzieć tazwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   GOLD KAMIENICE

   GRANIWID SIKORSKI (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 78 / 60


   W sprawie również mieszkań dla tychże starszych ludzi Kodeks cywilny art. 172 mówi że można zasiedzieć takie mieszkanie w złej wierze nie będąc jego właścicielem. Skoro jest taki artykuł to...rozwiń całość


   W sprawie również mieszkań dla tychże starszych ludzi Kodeks cywilny art. 172 mówi że można zasiedzieć takie mieszkanie w złej wierze nie będąc jego właścicielem. Skoro jest taki artykuł to wnosimy „o nadanie mocy takiemu artykułowi na zasadach Ustawy”, aby ludzie mieszkający tyle lat mogli zasiedzieć takie mieszkanie a przez co idzie, mieszkać za normalny czynsz do końca życia.
   Art. Kodeksu cywilnego 172 Sędziowie i Prokuratorzy w Krakowie interpretują jak chcą, a prawie zawsze na niekorzyść mieszkańców zamieszkałych długie lata w tych mieszkaniach, kończy się to podwyżkami nieuzasadnionymi czynszów a następnie eksmisjami na bruk, bo jak wiadomo w praktyce wygląda to zupełnie inaczej a mianowicie mieszkań socjalnych z normalnymi warunkami w Krakowie brak.
   Toczących się spraw w sądach krakowskich jest dziesiątki tysięcy, które są tak kierowane wszystkie sprawy przez Przewodniczących postępowań aby zamieszkujący od lat musieli opuścić te mieszkania.
   Zwracaliśmy się wielokrotnie w powyższej sprawie do Pąństwa z dostarczeniem pisma do rąk własnych adresata, ale do dnia dzisiejszego w tym kierunku nie zostało zrobione nic, a pisma przekazywane są po kancelariach do dalszego załatwienia w dalszym ciągu bez efektów dlatego niniejsze zapiski w tym piśmie zostają skierowane do innych organów również w imię męczonych i szykanowanych rodzin poprzez oszustów którzy są zasłaniani przez funkcjonariuszy Policji.
   Mając na uwadze w/w fakty w sprawie naprawdę poszkodowanych gnębionych i wyrzucanych ludzi zwracamy się o zajęcie stanowiska jeszcze raz, bowiem ludzie Ci zasługują na taką pomoc, oddając nie raz wiele pracy i poświęcenia dla tej Polski.

   Za Forum: Przewodniczący Graniwid Sikorski

   Otrzymuje:
   Krajowa Rada Prokuratury 02-315 Warszawa ul. Barska 28
   Kardynał Stanisław Dziwisz Kraków ul. Franciszkańska3
   Ryszard Kalisz Poseł na Sejm RP SLD 00-544 Warszawa ul. Wilcza 23/29
   Zbigniew Ziobro Prezes Solidarna Polska Biuro Poselskie
   31-140 Kraków Ul. Łobzowska 16/6
   Tadeusz Cymański Biuro Poselskie 82-200 Malbork Plac Słowiański 18
   Jarosław Kaczyński prezes Prawa i sprawiedliwości 02-018 Warszawa ul. Nowogrodzka 84/86
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polska Ośmiornica

   perła (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 89 / 71

   Polecam wszystkim artykuł o PO i Tusku w poniedzialkowym Newsweeku :)) oraz : "Kolejne wątki w sprawie Marcina P. Oto ujawnione zostało, że dokładnie w momencie, gdy ubiegał się on o przepisanie na...rozwiń całość

   Polecam wszystkim artykuł o PO i Tusku w poniedzialkowym Newsweeku :)) oraz : "Kolejne wątki w sprawie Marcina P. Oto ujawnione zostało, że dokładnie w momencie, gdy ubiegał się on o przepisanie na linie OLT koncesji lotniczej przejętej spółki, minister Nowak odwołał bez podania przyczyn i w trybie nagłym dotychczasowego szefa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, do dziś nie powołując nowego, choć minęło półtora roku. Urzędem wciąż zarządza p.o., który wydał panu P. koncesje wbrew jasno sformułowanym warunkom (m.in. niekaralności), których pan P. nie spełniał. Domniemanie, że odwołany Grzegorz Kruszyński stracił stanowisko, bo nie chciał żyrować interesów oszusta, narzuca się nieodparcie, choć on sam nie chce się wypowiadać, a jego byli podwładni mówią to dziennikarzom tylko anonimowo. To nie wszystko: "Gazeta Polska Codziennie" ujawniła, że niezbędnej dla szwindlu Amber Gold koncesji na prowadzenie tzw. domu składowego Ministerstwo Gospodarki udzieliło Marcinowi P. w ciągu 48 godzin (ustawowy termin 2 miesiące), odstępując od ustawowego wymogu przedstawienia licznych zaświadczeń (m.in. o niekaralności) i zadowalając się... złożeniem przez Marcina P. oświadczenia, że wszystkie warunki prowadzenia "domu składowego" zna i spełnia. I nie był to wypadek jednostkowy, bo równie ekspresowo i ulgowo dostał Marcin P. także dwie inne koncesje, w tym na obrót kruszcami. Już same te fakty - a wyszło na jaw jeszcze więcej - dowodzą, że obrabowanie klientów "złotych lokat" nie było dziełem drobnego kombinatora, ale jego tajemniczych patronów, ulokowanych na tzw. najwyższym szczeblu. Zablokowanie przez władzę prób utworzenia sejmowej komisji śledczej staje się w tym kontekście jeszcze bardziej wymowne!" - I CO POKRAKI NIE SĄ ZMOCZONE OD GDAŃSKA PO WARSZAWĘ W AMBER GOLD !!!!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tak się działa tylko w Polsce

   Kupaga (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 80 / 68

   http://niezalezna.pl/32376-ujawniamy-no ... amber-gold tu też było wszystko wiadomo i nic nie zrobiono a w tym czasie do AG wlewały się już miliony zł ludzi ,którzy o niczym nie wiedzieli. W Polsce...rozwiń całość

   http://niezalezna.pl/32376-ujawniamy-no ... amber-gold tu też było wszystko wiadomo i nic nie zrobiono a w tym czasie do AG wlewały się już miliony zł ludzi ,którzy o niczym nie wiedzieli. W Polsce najważniejsza jest kasa dla politykówzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do wróżbity

   zenek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 82 / 73

   ty półmózgu tarzający się w PsichOdchodach,to wy będziecie zutylizowani.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ale numer..

   zoro (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 92 / 62

   PsieOdchody robią dobrą minę do złej gry ale na pewno robią w gacie.człowiekhonoru[a tusku nim nie jest]dawno by uciekł gdzie pieprz rośnie.Przyspawany jest na amen,kuńmi go nie oderwiesz choćby...rozwiń całość

   PsieOdchody robią dobrą minę do złej gry ale na pewno robią w gacie.człowiekhonoru[a tusku nim nie jest]dawno by uciekł gdzie pieprz rośnie.Przyspawany jest na amen,kuńmi go nie oderwiesz choćby wylali na niego całą zawartość TOI-TOIa.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mam tylko nadzieję - i pewnie nie jestem osamotniony,

   xa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 105 / 95

   że w końcu znajdzie się choć jeden człowiek honoru i raz a dobrze załatwi sprawę zarówno premiera Donalda Tuska jak i "prezydenta" Bronisława "Bula"-Komorowskiego, bo tych dwóch pajaców już dość...rozwiń całość

   że w końcu znajdzie się choć jeden człowiek honoru i raz a dobrze załatwi sprawę zarówno premiera Donalda Tuska jak i "prezydenta" Bronisława "Bula"-Komorowskiego, bo tych dwóch pajaców już dość nam przyniosło zła i niekompetencji.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To załatwienie to co ?

   Gabriel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 90 / 87

   Do czego ma się sprowadzać to załatwienie ? Co ma oznaczać ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do wszystkich wielbicieli geniuszy z PiS-u

   Wróżbita (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 111 / 85

   Wszyscy wymienieni w tytule - wielbiciele PiS-u - powoli się przygotowujcie. Na przełomie 2015 /2016 roku
   zostanie odtrąbiony odwrót kaczystów. Stetryczały J. K. - ulubieniec Księcia J....rozwiń całość

   Wszyscy wymienieni w tytule - wielbiciele PiS-u - powoli się przygotowujcie. Na przełomie 2015 /2016 roku
   zostanie odtrąbiony odwrót kaczystów. Stetryczały J. K. - ulubieniec Księcia J. Poniatowskiego, bo zawsze ma od niego kwiaty - przejdzie na emeryturę - bacząc na ukochanego kota. Reszki PiS-u zmieszczą się na niezbyt długiej partyjnej kanapie. I wtedy wszyscy z was - bez wyjątku - powiedzą: ano szkoda, bo gdyby był nasz rząd autorytatywny, to Polska nigdy by już ........... .zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   głosujący na PO ocknijcie się

   niewierzacy ateusz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 93 / 82

   pod rządami PO niezależnośc sądów to mit, co dobitnie pokazał gdański sędzia milewski , służalcze sądy uniewinniają gangstera słowika a skazują Jakuba Króla za organizowanie protestów przeciw ACTA...rozwiń całość

   pod rządami PO niezależnośc sądów to mit, co dobitnie pokazał gdański sędzia milewski , służalcze sądy uniewinniają gangstera słowika a skazują Jakuba Króla za organizowanie protestów przeciw ACTA lub Frycza-antykomora za kpiny z prezydenta , jak tak dalej pójdzie to w rosji będą mieli więcej wolności niż myzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie masz zielonego pojęcia

   Gabriel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 94 / 73

   Po wypowiedzi widać, że nie masz zielonego pojęcia o sądownictwie i wymiarze sprawiedliwości. Są sędziowie
   na wysokim poziomie i miernoty jak w każdym zawodzie.
   Na sędziego należy powoływać...rozwiń całość

   Po wypowiedzi widać, że nie masz zielonego pojęcia o sądownictwie i wymiarze sprawiedliwości. Są sędziowie
   na wysokim poziomie i miernoty jak w każdym zawodzie.
   Na sędziego należy powoływać prawnika u szczytu kariery, a nie na starcie. Sędzia musi mieć olbrzymie doświadczenie,
   nie tylko prawnicze. To jest szczególny zawód. Nie wyglądasz na to, że to rozumiesz.
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ty za to wiele rozumiesz... wszawy pachołku systemu.

   karababa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 97 / 85

   Sędzia musi PRZEDE WSZYSTKIM być w 100% zależny od aktualnej partii rządzącej, znać obowiązujące układy i się do nich stosować. Wytłumacz nam - dlaczego wielcy oszusci, aferzyści, bossowie mafii...rozwiń całość

   Sędzia musi PRZEDE WSZYSTKIM być w 100% zależny od aktualnej partii rządzącej, znać obowiązujące układy i się do nich stosować. Wytłumacz nam - dlaczego wielcy oszusci, aferzyści, bossowie mafii zostają skazywani na jakieś śmieszne wyroki czy wręcz uniewinniani - jak ostatnio - podczas gdy za tak zwane "znieważenie prezydenta" można pójść na ładnych kilka lat do pudła. Ba - zapomnisz zapłacić 10 gr podatku to masz przesrane, podczas gdy aferzyści pokroju Plichty są przez państwo chronieni. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Z młotem się nie dyskutuje

   Gabriel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 88 / 75

   Z młotem trudno dyskutować.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brawo !!!!!

   czytelniczka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 101 / 75

   Takich ludzi Polsce trzeba. Z charakterm i odwagę.
   Nie gnojków i karierowiczow jak w wiekszosci ci w sądach. To zdrajcy.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie mogą patrzeć, jak Polska grzęźnie w bagnie...

   Żega (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 108 / 88

   Zamiast przyznać się do szkodzenia temu Państwu, Platforma wraz z Premierem robi wszystko, by zaprzeczyć faktom. Tu już nie ma co sprzątać, już tak naśmiecono, że żadnym sposobem spraw nie da...rozwiń całość

   Zamiast przyznać się do szkodzenia temu Państwu, Platforma wraz z Premierem robi wszystko, by zaprzeczyć faktom. Tu już nie ma co sprzątać, już tak naśmiecono, że żadnym sposobem spraw nie da zamieść się pod dywan. Dobrze, że mamy młodych, prężnych, światłych i patriotycznych redaktorów, którzy już dłużej nie mogą patrzeć, jak Polska grzęźnie w bagnie. NAJWYŻSZY CZAS NA ZMIANY - NIE ZROBIĄ TEGO BARANY!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama