Wszystkie drogi (wodne) prowadzą do Wrocławia

  Wszystkie drogi (wodne) prowadzą do Wrocławia

  Bartosz Józefiak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Eksperci z Polski, Czech, Holandii i Niemiec, przedstawiciele władz samorządowych, przemysłu i biznesu 19 września przyjadą do Wrocławia, by dzielić się doświadczeniem w ramach I Międzynarodowych Targów i Konferencji Żeglugi Śródlądowej i Gospodarki Wodnej Waterways Expo 2012.
  Program targów i prezentacji skierowany jest do wszystkich zainteresowanych wykorzystaniem żeglugi śródlądowej i gospodarki wodnej w biznesie, przemyśle, czy działaniach samorządowych.

  Na Waterways Expo 2012 prezentowane będą rozwiązania transportowe wykorzystujące żeglugę śródlądową, technologie energetyki wodnej, a także przykłady samorządów atrakcyjnych dla inwestycji związanych z turystyką wodną - miejsca na porty, mariny, wypożyczalnie sprzętu.


  Ważną częścią targów będą prezentacje poświęcone przeciwdziałaniu skutkom powodzi. Eksperci z kraju i zagranicy podpowiedzą władzom samorządów, jak skutecznie i długofalowo przeciwdziałać temu zagrożeniu. Podczas konferencji odbędzie się specjalne seminarium poświęcone czeskim doświadczeniom w zakresie ochrony przeciwpowodziowej.

  Podczas targów zwiedzający będą mogli zapoznać się między innymi z ofertą portów rzecznych, wydawnictwami branżowymi, specjalistycznymi jednostkami pływającymi, systemami nawigacyjnymi, przedsiębiorstwami zajmującymi się turystyką wodną, czy doświadczeniem firm holenderskich na stoisku Ambasady Holandii.

  Jak przekonują organizatorzy, podczas targów zaprezentowane zostaną gotowe rozwiązania praktykowane w innych krajach, dzięki którym polskie rzeki, kanały i jeziora staną się bardziej atrakcyjne dla przedsiębiorców, społeczności lokalnych, turystów i inwestorów.

  I Międzynarodowe Targi i Konferencje Żeglugi Śródlądowej i Gospodarki Wodnej Waterways Expo 2012 odbędą się w Hali Stulecia w dniach 19 - 21 września.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jest szansa by zjawili sie i urzednicy gmin ktore maja splawne rzeki

  długo_pis (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 12

  bo nieswiadomi nie wiedza jakie skarby maja... moze sie dowiedza jak uatakcyjnic rzeki by dalo sie nimi splywac np.kajakami... nie mowie o inzynieri wodnej i stopniach spietrzajacych lustro wody...rozwiń całość

  bo nieswiadomi nie wiedza jakie skarby maja... moze sie dowiedza jak uatakcyjnic rzeki by dalo sie nimi splywac np.kajakami... nie mowie o inzynieri wodnej i stopniach spietrzajacych lustro wody ale o zwyklym sprzataniu i poglebianiu koryta rzeki... prosty biznes a praca dla paru osobzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Przydała by sie porządna edukacja urzednikom

  Lev (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 4

  na temat transportu wodnego choćby w Niemczech. Może w końcu by poszli po rozum do głowy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo