Ważne
  W Operze Wrocławskiej będą gwiazdy Metropolitan Opera....

  W Operze Wrocławskiej będą gwiazdy Metropolitan Opera. Prokuratura już jest

  Katarzyna Kaczorowska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Ewa Michnik: - Skupiamy się na pracy artystycznej

  Ewa Michnik: - Skupiamy się na pracy artystycznej ©Janusz Wójtowicz

  Rusza nowy sezon w Operze Wrocławskiej. Będą gwiazdy Metropolitan Opera z Nowego Jorku. I nowe zasady systemu pracy po kontroli z urzędu.
  Ewa Michnik: - Skupiamy się na pracy artystycznej

  Ewa Michnik: - Skupiamy się na pracy artystycznej ©Janusz Wójtowicz

  Ewa Michnik na konferencji prasowej w Operze Wrocławskiej mówiła o tym, co czeka melomanów w nowym sezonie - m.in. premiera słynnego "Kwartetu" Ronalda Harwooda, w którym po raz pierwszy w historii teatru role dramatyczne zagrają śpiewacy, "Madame Butterfly", recitale Artura Rucińskiego i Diany Damrau.

  Odniosła się również do informacji o wszczęciu przez prokuraturę śledztwa, dotyczącego podejrzenia narażenia Opery na straty finansowe.
  - Wiemy o tym tylko z doniesień medialnych. I spokojnie czekamy na wyjaśnienie spraw, które budzą tyle emocji - powiedziała dyrektor Opery Wrocławskiej, dodając, że ani policja, ani prokuratura do tej pory nie kontaktowały się z nikim z dyrekcji instytucji.

  PRZECZYTAJ TEŻ: Prokuratura już bada wysokie prowizje w Operze Wrocławskiej

  Ewa Michnik powiedziała, że do 15 września zostanie przedstawiony marszałkowi województwa plan zmian w systemie zarządzania administracją i działami technicznymi w Operze. Już zmieniono system pracy, wprowadzono nowe instrukcje dotyczące przepływu dokumentacji, realizacji ustawy o zamówieniach publicznych i ogłaszaniu przetargów.

  Zmiany to efekt kontroli, które zlecono po rozwiązaniu umowy z Januszem Słoniowskim, byłym zastępcą Ewy Michnik. Jak podkreśliła dyrektor Opery, obie kontrole potwierdziły zarzuty, jakie stały się podstawą do zwolnienia jej zastępcy.

  - Rozumiem, że emocje budzi kwestia sponsoringu i prowizji, ale przypomnę, że odkąd wprowadziliśmy regulamin regulujący tę kwestię, zyskaliśmy 8,5 mln zł w naszym budżecie, prowizja zaś wypłacana jest z naszych własnych środków, m.in. z wpływów z biletów - dodała Ewa Michnik.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ewa

   michnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   jakiś dziwny zbieg nazwisk no i tam marża 20 % pasuje do jednego narodu

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sprawa budzi emocje...

   Paweł (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   Od strony prawnej wszystko w porządku? Kierownik promocji przy pomocy dyrektor podpisuje jako jedyna umowy ze wszystkimi najważniejszymi firmami i zbiera od tego prowizję 20%? Ma swoja firmę,...rozwiń całość

   Od strony prawnej wszystko w porządku? Kierownik promocji przy pomocy dyrektor podpisuje jako jedyna umowy ze wszystkimi najważniejszymi firmami i zbiera od tego prowizję 20%? Ma swoja firmę, ogłasza przetargi, jako jedyna ustala świadczenia dla sponsorów i wygrywa swoje własne ogłoszenia. Ta sprawa jest PRZESTĘPSTWEM GOSPODARCZYM sprawą budzącą emocje... Nazwiska rzeczniczki / kierowczniki promocji też zapomniała Pani Redaktor Kaczorowska podać, znajomości się przydają. Ale nie ma problemu, dane są na stronie internetowej opery.
   Dziwna rzecz, że przy takich pieniądzach kierowniczka promocji nie pokusiła się o inwestowanie w nową stronę dla Opery Wrocławskiej i social media, ale zarabiać na siebie przecież trzeba..zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wszystkiemu winien zastępca :)

   :) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

   A szef niby o niczym nie wiedział? to co to za szef, który nie wie, co się u niego w firmie dzieje? to bardzo zły szef, do wymiany przed swoim zastępcą.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo