Rowerowe pożegnanie wakacji

  Rowerowe pożegnanie wakacji

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Rowerowe pożegnanie wakacji
  1/13
  przejdź do galerii

  ©głogowski klub 80 rowerów

  W środę wieczorem (2 września), ponad stu rowerzystów wycieczką do Jakubowa pożegnało wakacje. Był to ostatni taki wyjazd w ramach Wakacyjnych Rowerowych Wieczorów organizowanych przez Głogowski Klub 80 Rowerów.
  Przez minione tygodnie setki miłośników takiej formy aktywnego spędzania czasu skorzystały z zaproszenia koordynatorów grupy, Tomasza Witkiewicza i Tomasza Stolarka, by wspólnie na rowerach zwiedzać okolice miasta oraz przybliżać uczestnikom miejsca warte pokazania.

  Dziesiątki przejechanych wspólnie kilometrów i niesamowita atmosfera panująca w czasie ich pokonywania to najlepszy sygnał dla władz miasta, że głogowianie spragnieni są takiej formy spędzania czasu.

  Na ostatnim z wyjazdów, na liczną, bo około stuosobową grupę rowerzystów, czekał szereg atrakcji. Dzięki uprzejmości Michała Pajdosza cykliści zobaczyli piękną winnicę położoną w Jakubowie oraz poznali tajniki produkcji wina w niesamowicie klimatycznej winiarni.

  Kolejnym punktem wycieczki była polana, gdzie pod wiatą udostępnioną przez sołtysa Jakubowa przy ognisku podsumowano wspólne wakacyjne wyjazdy oraz omówiono plany na jesień. Dzieci skorzystały z położonego obok placu zabaw.

  Atrakcją wieczoru były konie Sandra i Libra, na których pod czujnym okiem Danieli Witkiewicz i Sandry Staszak każdy próbował swoich sił w siodle. Zwierzęta należące do Stajni Libra na długo zapadną w pamięć, zwłaszcza najmłodszym uczestnikom wycieczki.
  – Dziękujemy wszystkim za okazane serce i życzliwość wobec tylu rowerzystów. To niesamowite wyzwanie koordynować tak wielką grupę niesamowitych ludzi. Nie można się jednak bać wyzwań, bo warto robić coś dla innych. Puste kieszenie nie mogą powstrzymywać przed działaniem – przyznają Tomasz Witkiewicz i Tomasz Stolarek, koordynatorzy cyklicznych wakacyjnych wyjazdów rowerowych.

  Organizatorzy planują jeszcze wiele wyjazdów i mają już kolejne pomysły. Wystarczy śledzić profil grupy dostępny dla każdego na facebooku wpisując Głogowski Klub 80 Rowerów.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama