Najpierw przetarg, potem dokumenty

  Najpierw przetarg, potem dokumenty

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Przetarg na wykonawcę hali odpraw wrocławskiego lotniska zostanie ogłoszony w tym tygodniu.
  Władze wrocławskiego portu chcą zacząć tę inwestycję na wiosnę 2009 roku. Jednak na razie nikt nie wystąpił do wojewody ani o pozwolenie na budowę, ani o lokalizację nowego terminala. Ma być on przesunięty o ok. 100 m od miejsca, gdzie pierwotnie planowano go postawić.

  Bez tych dokumentów nie można wbić pierwszej łopaty.
  - Pozwolenie, które wydałem 8 miesięcy temu, dotyczy starej lokalizacji. Żeby zacząć inwestycję w innym miejscu, port musi wystąpić o nowe pozwolenie - wyjaśnia wojewoda Rafał Jurkowlaniec.

  Dodaje, że taki wniosek do dzisiaj nie wpłynął do urzędu.
  - Wystąpimy o pozwolenie, ale teraz nie jest nam ono potrzebne - uspokaja Dariusz Kuś, prezes wrocławskiego portu. Uważa, że najważniejszy jest teraz przetarg i wyłonienie inwestora, który wybuduje terminal.

  Na pozwolenie na budowę czeka się około dwóch miesięcy. Terminal prawdopodobnie będzie można stawiać w czerwcu, o ile nie pojawią się problemy z rozstrzygnięciem przetargu.
  Wrocławski port miałby dzisiaj mniej problemów z budową hali odpraw, gdyby o tereny pod rozbudowę lotniska nie upomnieli się byli właściciele gruntu, którzy chcieli je odzyskać.

  Aby zredukować koszty, terminal przesunięto o 100 m. Na przygotowanie całej dokumentacji wrocławski port dostał właśnie 1,26 mln euro unijnej dotacji z funduszu TEN-T, czyli transeuropejskiej sieci transportowej.
  Oprócz Wrocławia ponad milion euro dostał też gdański port lotniczy im. Lecha Wałęsy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama