Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Po interwecji Czytelnika naprawili światła na dojeździe do AOW

Weronika Skupin
Dariusz Gdesz / Polskapresse
Na północy Wrocławia mamy drogę łączącą AOW z Mirkowem i Długołęką. Jest to szeroka dwupasmowa droga. Po drodze znajdują się światła. Dlaczego są ustawione tak, że szeroką drogą na jednym cyklu mogą przejechać 2-3 samochody? Jaki to ma cel? – pyta nasz Czytelnik Marek Lewicki. Odpowiedzi szukała reporterka Weronika Skupin.

Wspomniana droga to inaczej łącznik Długołęka. – Sygnalizacja na łączniku Długołęka jest sygnalizacją akomodacyjną, tzn. sygnał zielonego światła wysyłany jest w sytuacji, gdy na drodze podporządkowanej zostaje zarejestrowany ruch pojazdów – wyjaśnia Joanna Borkowska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Gdy na drodze podporządkowanej nie ma aut, światło zielone świeci się dla ruchu na drodze głównej.

Nasz Czytelnik miał jednak rację, że czasem łącznikiem mogły przejechać na jednym cyklu ledwie 2-3 samochody. Dzięki jego interwencji problem naprawiono. – Rzeczywiście, w niektórych cyklach światło zielone było zbyt krótkie. Wymieniona została kamera detekcyjna. W tej chwili sygnalizacja działa prawidłowo – mówi Joanna Borkowska.

Podczas ostatnich obserwacji pracowników GDDKiA w terenie, światło zielone na łączniku Długołęka świeciło 15-32 sekundy, w zależności od liczby oczekujących pojazdów. Sygnalizacja wciąż będzie obserwowana.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska