Wrocław: W Rynku agencja będzie oferować tysiące hektarów...

  Wrocław: W Rynku agencja będzie oferować tysiące hektarów gruntów

  MAG

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  "Zainwestuj z ANR" (czyli Agencją Nieruchomości Rolnych) - to tytuł wystawy, która od jutra od godz. 11 będzie można obejrzeć na Rynku obok pomnika Fredry.
  Firma ma w swoim zasobie w sumie 240 tys. ha gruntów, z czego aż 50 tys. ha to grunty inwestycyjne (w tym np. na Bielanach Wrocławskich, Klecinie czy Muchoborze Wielkim).

  Ma pałace i zespoły pałacowo-folwarczne (np. Ławica, Dobrzeń, Łękanów).

  - To ANR przekazało grunty m.in. pod budowę Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, Nowego Szpitala Wojewódzkiego czy Wrocławskiego Węzła Wodnego - przypomina Marzena Szocińska-Klein, rzeczniczka ANR i dodaje, że na gruntach Agencji zainwestowały m.in. LG, Electrolux, Opel, Michelin i Toyota.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zawłaszczone grunty

   Colombo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 41 / 43

   A skąd ANR ma te grunty? Czy przypadkiem nie są to ziemie dawnych właścicieli, którym je odebrano na podstawie bandyckiego dekretu o reformie rolnej. Zamiast te grunty oddać byłym właścicielom lub...rozwiń całość

   A skąd ANR ma te grunty? Czy przypadkiem nie są to ziemie dawnych właścicieli, którym je odebrano na podstawie bandyckiego dekretu o reformie rolnej. Zamiast te grunty oddać byłym właścicielom lub ich spadkobiercom, państwo polskie nimi handluje. To się nazywa paserstwo, i to przez duże "P". Dlaczego nie chcą zwrócić nawet 20% ich wartości poprzez reprywatyzację? Partia PO rządzi już 5 lat i jakoś się nie spieszy do tego, aby Polakom w jakiś sposób zrekompensować wyrządzoną krzywdę, pomimo, że premier Donald Tusk w tej sprawie rozmawiał w marcu 2007 roku w Nowym Jorku z organizacjami żydowskimi. Podczas tej wizyty towarzyszył Tuskowi minister MSZ Radosław Sikorski. Ale czy liberałom zależy na tym, aby Polacy weszli w posiadanie kilkudziesięciu miliardów złotych. To jest zbrodnia gospodarcza na Narodzie Polskim. Niech się nie tłumaczą, że nie mają na ten cel pieniędzy!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama