Modne stają się języki chiński, hebrajski i arabski

Modne stają się języki chiński, hebrajski i arabski

Katarzyna Gęsiarz

Gazeta Wrocławska

Aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

Modne stają się języki chiński, hebrajski i arabski

©Przemek Świderski/zdjęcie ilustracyjne

Coraz częściej uczymy się więcej niż jednego języka obcego jednocześnie. Wielu z nas jako drugi wybiera np. chiński, rosyjski lub węgierski.
Modne stają się języki chiński, hebrajski i arabski

©Przemek Świderski/zdjęcie ilustracyjne

Większość osób decyduje się na naukę tych języków obcych, które są im najbardziej przydatne zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Prym niezmiennie od lat wiedzie język angielski. Popularne są także niemiecki i hiszpański. Coraz modniejsze stają się: japoński, chiński, rosyjski oraz węgierski.

Jak wyjaśnia Aneta Marchewka z Instytutu Konfucjusza we Wrocławiu, kiedyś język chiński wybierany był głównie ze względu na zainteresowania i pasje.
Niewątpliwie jest to język bardzo ciekawy i zupełnie inny od polskiego. Jednak w ostatnich latach stał się bardzo popularny ze względu na rozwój ekonomiczny i coraz bardziej rozwinięty handel z krajami azjatyckimi. Znajomość języka chińskiego daje duże możliwości zawodowe.

W ostatnich latach wzrasta również zainteresowanie językiem hebrajskim współczesnym (nowożytnym), a zwłaszcza arabskim.

Bardziej egzotycznych języków uczą się dziś osoby w jakiś sposób związane z krajami używającymi tych języków, na przykład przez małżeństwa międzynarodowe wyjaśnia ks. dr Ryszard Zawadzki ze Studium Języków Biblijnych i Nowożytnych, Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
W latach 80 myśleliśmy że przyjdą do nas Chińczycy na przełaj przez ZSRR !

Sawaert (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Stało się ! Zamiast chińczyków są msliny z Arabii. Będą budować meczety z takimi mineratami że heja .Języka wiec trzeba się uczyć bo wymagają nauki koranu na pamięć.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo