Wrocław: Nowy- stary wiceszef Współczesnego

  Wrocław: Nowy- stary wiceszef Współczesnego

  Katarzyna Kaczorowska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wrocławski Teatr Współczesny ma nowego wicedyrektora. Prawa ręka Marka Fiedora został Ryszard Nowak, który w teatrze już pracował. W latach 2006-2010, kiedy Współczesnym kierowała Krystyna Meissner, był... wicedyrektorem tej instytucji. W 2010 roku Meissner zwolniła Nowaka, który odwołał się od tej decyzji do Sądu Pracy. Sąd utrzymał w mocy decyzję ówczesnej dyrektor.
  Kiedy kierownictwo współczesnego objął marek Fiedor, Ryszard Nowak wrócił jednak na ul. Rzeźniczą. W teatrze z pytaniami o szczegóły tej nominacji odesłano nas do Jarosława Brody, dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Miasta.

  - Mamy bardzo dobre doświadczenia w relacjach z panem Nowakiem i równie dobrze oceniamy jego kompetencje. Decyzja o zwolnieniu go z pracy w teatrze podjęta przez panią Krystynę Meissner, naszym zdaniem, była efektem konfliktu personalnego.
  Proszę pozwolić, że w jego przyczyny i szczegóły wchodzić jednak nie będę - powiedział Jarosław Broda podkreślając, że nominacja Ryszarda Nowaka na stanowisko wicedyrektora była autonomiczną decyzją nowego szefa teatru Marka Fiedora.

  - Ani urząd, ani wydział kultury, ani tym bardziej ja niczego panu Fiedorowi nie narzucaliśmy - dodał dyrektor wydziału kultury.
  Z nieoficjalnych rozmów można się dowiedzieć, że władze miasta po nominacji Nowaka spodziewają się sprawnego zarządzania finansami teatru, który w tej chwili ma 1 milion 300 tysięcy długu.

  Ryszard Nowak od 1996 do 2004 roku pracował we wrocławskim oddziale Telewizji Polskiej, jako redaktor, zastępca dyrektora ds. programowych i dyrektor naczelny. Z wykształcenia jest kulturoznawcą i teatrologiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama