Ważne
  Wrocław: Piazolla zagra Piazollę

  Wrocław: Piazolla zagra Piazollę

  Marta Wróbel

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Daniel Piazolla, wnuk ikony współczesnego argentyńskiego tanga, zagra kompozycje swojego dziadka w czwartek o godz. 20 w synagodze Pod Białym Bocianem.
  Młodemu muzykowi w jego najnowszym projekcie "Piazolla Plays Piazolla" towarzyszyć będzie założony przez niego w 1999 r. sextet Escalandrum. Zespół ma na swoim koncie sześć płyt - debiutancki krążek "Bar Los Amigos" ukazał się w 2000 r. i zyskał bardzo pozytywne recenzje.

  Osiem lat temu The Konex Foundation uznała zespół Esca-landrum za jeden ze stu najbardziej interesujących obecnej dekady. Z czwartym albumem, "Misterioso", utrzymanym w tonacji modern jazzu, grupa wystąpiła na największych festiwalach w Argentynie i w ponad 20 innych krajach świata.


  W tamtym roku zespół wydał płytę "Piazzolla Plays Piazzolla", łączącą jazz i tango. Płyta ta jest hołdem dla Astora Piazzolli. Usłyszymy na żywo takie znane kompozycje Piazolli seniora, jak "Oblivion", "Buenos Aires Hora Cero" i "Libertango". A wszystko to w jazzowych aranżacjach. Sądząc po nagraniach z koncert-ów sextetu, które krążą w sieci, można wnioskować, że tango nuevo w wykonaniu Escalan-drum to także radosna improwizacja.

  Synagoga Pod Białym Bocianem mieści się przy ul. Włodkowica 7. Wstęp na koncert kosztuje 70-120 zł. 40 zł za bilet zapłacą studenci i uczniowie. Wejściówki można jeszcze kupić w internetcie na stronach www.eventim.pl i www.ticketpro.pl.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo