Sprawdzili autobusy szkolne. Efekt? Brak oświetlenia,...

  Sprawdzili autobusy szkolne. Efekt? Brak oświetlenia, wycieki i kierowcy bez dokumentów

  Sylwia Foremna

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Sprawdzili autobusy szkolne. Efekt? Brak oświetlenia, wycieki i kierowcy bez dokumentów

  ©fot. Michał Pawlik

  32 kontrole w tym 5 mandatów, 5 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych i jeden wniosek do sądu. To wynik dzisiejszej kontroli Dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego, która sprawdzała autobusy, którymi jeżdżą dzieci do szkoły.
  Sprawdzili autobusy szkolne. Efekt? Brak oświetlenia, wycieki i kierowcy bez dokumentów

  ©fot. Michał Pawlik

  Inspektorzy tłumaczą, że ich działania mają poprawić bezpieczeństwo przewozu dzieci do szkół. W szczególności wyeliminować pojazdy, które niesprawne są technicznie. A tych, niestety, nie brakuje. Kontrole potrwają do jutra.

  Pracownicy z Dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego skontrolowali we wtorek 32 autobusy. Pięciu kierowców ukarali mandatami. Ich łączna kwota to 1025 zł. Mandaty zostały przyznane m.in.
  za brak wymaganych dokumentów, brak wpisów w prawach jazdy potwierdzających spełnienie wymogów ustawy o transporcie, a także wpisów dotyczących badań lekarskich, psychologicznych i kursu do przewozu osób i nieoznaczenie autobusu tablicami informującymi o przewozie dzieci.

  Jedna sprawa trawi do sądu. - Wniosek dotyczy osoby zarządzającej w przedsiębiorstwie, która nie wyposażyła kierowcy w wypis zezwolenia na obsługę linii regularnych, specjalnych (kierowca posługiwał się kserokopią) - informuje Mariusz Kaczmarz, rzecznik Dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

  Zatrzymach zostało też 5 dowodów rejestracyjnych. Dokumenty zatrzymywano z powodu m.in z wycieków płynów eksploatacyjnych, niesprawnego oścwietlenia, niedziałającej blokady drzwi tylnych zapobiegającej ich przypadkowemu otworzeniu podczas jazdy oraz nieprawidłowego wyznaczenia kolejnej daty badań technicznych.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dokumenty

   lisu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 23

   Brat jest kierowcą TIRa, Ostatio policja zatrzymała go za brak papieru o tym że może być kierowcą ciężarówki (pojazdu o masie pow. 3.5t). W żadnym innym państwie takich absurdalnych dokumentów nie...rozwiń całość

   Brat jest kierowcą TIRa, Ostatio policja zatrzymała go za brak papieru o tym że może być kierowcą ciężarówki (pojazdu o masie pow. 3.5t). W żadnym innym państwie takich absurdalnych dokumentów nie wymaga się. Być może i w tym przypadku tak jest?
   Nie wierz policji.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   za małe kary

   rhsldf (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 25

   prawie 20% skontrolowanych miało coś nie tak. Nieźle.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama