Ważne
  Więcej kontroli drogowych na koniec wakacji

  Więcej kontroli drogowych na koniec wakacji

  Bartosz Józefiak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Więcej kontroli drogowych na koniec wakacji

  ©Marcin Oliva Soto

  Koniec wakacji nie zaczął się na Dolnym Śląsku szczęśliwie. Dlatego policja wystawi dodatkowe patrole na ostatni weekend wakacji. Policjanci w ramach akcji "Bezpiecze wakacje" przypilnują kierowców wracających z urlopów.
  Więcej kontroli drogowych na koniec wakacji

  ©Marcin Oliva Soto

  W piątek przed godz. 7 na trasie Ząbkowice Śląskie - Szklary jadący w kierunku Wrocławia peugeot 405 wpadł pod tira. Zginęły dwie osoby jadące w peugeocie.

  Również wczoraj, na skrzyżowaniu ul. Gajowickiej i Zaporoskiej we Wrocławiu porsche zderzyłosię z fiatem. Nikt poważnie nieucierpiał. Policja wstępnie ustaliła, że zawinił kierowca porsche, który wymusił pierwszeństwo.

  W piątek przed godz.
  7 w Sieniawce (pow. dzierżoniowski) opel wjechał w renault. Nikomu nic poważnego się nie stało. Około godz. 9 w Długołęce zderzyły się dwa auta osobowe. Nikt nie został ranny. Kierowcom nie pomogła deszczowa aura. Na sobotę i niedzielę prognozy są jednak korzystniejsze.

  - Ale paradoksalnie do najgroźniejszych wypadków dochodzi nie w czasie deszczu, tylko przy słonecznej pogodzie, na prostej drodze, kiedy kierowcy znacznie przekraczają prędkość - twierdzi Magdalena Kruaze z dolnośląskiej policji.

  By zmniejszyć liczbę wypadków, wzmożone patrole policji sprawdzą prędkość i trzeźwość kierowców. Przez całe wakacje dolnośląscy policjanci zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo. Tylko w minioną niedzielę skontrolowali 1900 pojazdów i wystawili 1100 mandatów. - Kończy się sezon urlopowy, wyślemy na drogi więcej policjantów - mówi Magdalena Kruaze.

  Podczas zeszłorocznej akcji 33 tysiące policjantów skontrolowało na Dolnym Śląsku 106 tysięcy pojazdów i wystawiło ponad 49 tysięcy mandatów.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czy jakość nawierzchni i oznakowanie też?

   misio (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 7

   czy te umundurowane bezmózgi skontrolują również prawidłowośc oznakowania i głębokość dziur w nawierzchni?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   sam jesteś bezmózgiem

   motyl (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 5

   Jeśli nawierzchnia jest uszkodzona,to się zwalnia a nie przyspiesza,bo później tulisz karoserię do drzewa i zabierają Cię w czarnym worku-ale to jest właśnie myślenie pospolitego polaczka:jestem...rozwiń całość

   Jeśli nawierzchnia jest uszkodzona,to się zwalnia a nie przyspiesza,bo później tulisz karoserię do drzewa i zabierają Cię w czarnym worku-ale to jest właśnie myślenie pospolitego polaczka:jestem bogiem za kółkiem.
   Szkoda,że panowie policjanci nie patrolują A4 bo to co się na niej wyczynia woła o pomstę ! i nie chodzi tu o wyścigi i spychanie z drogi (bo na takich palantów rady nie ma),ale piknik który urządzają sobie niektóre rodziny,zatrzymując się na pasie awaryjnym! sikanie,wyciąganie żarcia-ludzie od tego są parkingi !zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo