Sport

    Zagłębie po raz piąty

    Zagłębie po raz piąty

    Paweł Pluta

    Gazeta Wrocławska

    Gazeta Wrocławska

    Piłkarki ręczne Interferii Zagłębia Lubin zwyciężyły w XI Memoriale im. Henryka Kruglińskiego.
    To piąty z rzędu triumf podopiecznych Bożeny Karkut w tym turnieju, który już tradycyjnie rozegrano w Lubinie. Przypomnijmy, że przed laty Henryk Krugliński stworzył wraz z innymi działaczami fundamenty pod sukcesu lubińskiego szczypiorniaka, tworząc m.in. sekcję kobiet.
    W tym roku, oprócz gospodyń turnieju i Sośnicy Gliwice zobaczyliśmy dwa zagraniczne zespoły: Egle Sviesa Wilno oraz Gorodniczankę Grodno. Właśnie ta ostatnia drużyna z Białorusi była przeciwnikiem Zagłębia w finale memoriału.

    Od początku spotkania lubinianki zdominowały swoje rywalki. Po kwadransie gry było już 10:2 dla Zagłębia, a momentami zespół Bożeny Karkut wygrywał już różnicą 15 goli.
    - Cieszę się, że kolejny raz wykorzystaliśmy słabości przeciwniczek, nie odpuszczając ani na chwilę, tak jak zdarzało się to w meczach ligowych. Takie turnieje są właśnie przetarciem przed spotkaniami o ligowe punkty. Cieszę się, że udało nam się wygrać memoriał i tym samym uczcić pamięć wspaniałego działacza, jakim był Henryk Krugliński - mówiła Bożena Karkut.
    Trzecie miejsce zajęła siódemka ze stolicy Litwy, która wygrała z Sośnicą Gliwice.

    Wybrano także najlepszą siódemkę turnieju: bramkarka: Izabela Czarna (Zagłębie); lewe skrzydło: Agnieszka Jochymek (Zagłębie); lewe rozegranie: Iryna Szarpanouskaya (Gorodniczanka); środek rozegrania: Karolina Semeniuk (Zagłębie); prawe rozegranie: Elżbieta Olszewska (Zagłębie); prawe skrzydło: Magdalena Ziółkowska (Sośnica); koło: Agnieszka Ziółkowska (Zagłębie).

    Interferie Zagłębie Lubin - Sośnica Gliwice 48:30 (28:15),
    Egle Sviesa Wilno - Gorodniczanka Grodno 22:28 (14:16),
    Sośnica - Egle Sviesa 21:23 (12:15),
    Gorodniczanka - Zagłębie 21:37 (8:22),
    Gorodniczanka - Sośnica 30:22 (14:10),
    Egle Sviesa - Zagłębie 16:23 (8:13).

    Finał:
    Interferie Zagłębie Lubin - Gorodniczanka Grodno 33:19 (17:9)
    Zagłębie: Maliczkiewicz, Demiańczuk, Czarna - Ziółkowska 2, Piekarz 7, Ciepłowska 8, Semeniuk 5, Olszewska 2, Kordić 4, Jochymek 3, Matejek 1, Pakosz, Popielarz 1.
    Mecz o 3. miejsce: Sośnica Gliwice - Egle Sviesa Vilnus 22:26 (11:17).

    14. kolejka II ligi
    ŁKS Łomża - Piast Gliwice 0:0,
    Wisła Płock - Tur Turek 1:1 (Peszko 81. - Matusiak 11.),
    GKS Jastrzębie - Arka Gdynia 2:0 (Żbikowski 35., 49.),
    Polonia Warszawa - Stal Stalowa Wola 2:1 (Kosmalski 7., Mąka 35. - Salami 85.),
    Odra Opole - Śląsk Wrocław 0:0,
    Motor Lublin - Znicz Pruszków 1:0 (Koczon 58.),
    Lechia Gdańsk - GKS Katowice 2:0 (Cetnarowicz 22., Rybski 44.),
    Warta Poznań - Kmita Zabierzów 1:0 (Magdziarz 68.),
    Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pelikan Łowicz 2:0 (Pater 58., Kołodziej 68.).

    Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Gry On Line - Zagraj Reklama

      Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać