Siechnice chcą dodatkowego skrzyżowania na wschodniej...

  Siechnice chcą dodatkowego skrzyżowania na wschodniej obwodnicy

  Artur Szkudlarek

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Siechnice chcą dodatkowego skrzyżowania na wschodniej obwodnicy

  ©fot. Przemysław Wronecki

  W styczniu 2013 pojedziemy wschodnią obwodnicą Wrocławia z Łan do Siechnic. Nie wszyscy mieszkańcy tej drugiej miejscowości jednak cieszą się z tej perspektywy. Bo choć nowa inwestycja poprawi sytuację komunikacyjną w rejonie, to nie rozwiążę starego problemu - ciężarówek rozjeżdżających lokalne drogi.
  Siechnice chcą dodatkowego skrzyżowania na wschodniej obwodnicy

  ©fot. Przemysław Wronecki

  Chodzi o pojazdy dojeżdżające do firm zlokalizowanych w okolicach Kogeneracji, jak choćby Carina Silicones czy młyna kukurydzianego spółki Kalizea.

  - To nasza pierwsza strefa gospodarcza, jeszcze na terenach poniemieckich - mówi burmistrz Milan Ušák. - Niestety, związane jest to z uciążliwym transportem lokalnymi drogami, głównie ulicami Świerczewskiego, Kolejową, a ostatnio również Jarzębinową i Kościelną - dodaje.


  Dlatego burmistrz Siechnic chciałby, żeby w okolicy zakładów powstał łącznik, którym ciężkie pojazdy mogłyby zjechać bezpośrednio z obwodnicy. - Zaprojektowane skrzyżowanie przy ul. Stawowej nie rozwiązuje problemu, bowiem droga prowadzi nieprzystosowaną do tego ulicą Fabryczną, a na dodatek ostro skręca przy gimnazjum.

  Dodatkowo sytuację może wkrótce skomplikować, zapowiadana przez PKP, likwidacja znajdującego się po drodze przejazdu kolejowego. - Wtedy jedyny dojazd wciąż będzie prowadził przez drogi wewnątrz miasta - tłumaczy Milan Ušák.

  Burmistrz Siechnic zdaje sobie sprawę, że proponowana lokalizacja budowy nowego skrzyżowania, nie będzie łatwa do zaakceptowania ze względów technicznych. - Jeśli nie uda nam się jej przeforsować, mamy również drugi wariant. Dłuższy, ale pozwalający skomunikować teren przemysłowy ze skrzyżowaniem przy ul. Stawowej - wyjaśnia.

  Dolnośląska Służba Dróg i Kolei nie widzi obecnie możliwości budowy nowego skrzyżowania. - Na obwodnicy nie może być co kilkaset metrów zjazdów, bowiem musimy na niej zapewnić bezpieczeństwo, przepustowość i płynność przejazdu - mówi rzecznik Krzysztof Kiniorski.

  Dodaje, że zarówno okoliczni mieszkańcy, jak i przedsiębiorcy, będą mogli korzystać ze znajdujących się przy obwodnicy dróg technicznych. - Są one po to, żeby zbierać lokalny ruch i umożliwić bezpieczne włączenie się do ruchu na zaprojektowanych skrzyżowaniach.

  Krzysztof Kiniorski zapewnia, że po oddaniu wschodniej obwodnicy Wrocławia do użytku, DSDiK wnikliwie będzie obserwowała ruch panujący na drodze. - Czasem jest tak, że realny ruch odbywa się inaczej, niż przewidział projektant. Wtedy są możliwe korekty i zmiany w organizacji ruchu - wyjaśnia. Choć sceptycznie podchodzi do pomysłu budowy dodatkowego zjazdu z obwodnicy.

  Czytaj także

   Komentarze (24)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Filmik z opisywanej drogi

   Czytelnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 6

   h******www.youtube.com/watch?v=IRCrAVtt1Fo&feature=plcp

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ted

   obudzony w pore (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 6

   Niech ten burmistrz się lepiej zamie pożyteczniejszymi sprawami jak np. remont 150 m drogi w Blizanowicach, gdzie jest piękny zjazd z obwodnicy. Wystarczy położyć 150 m asfaltu, do tego w...rozwiń całość

   Niech ten burmistrz się lepiej zamie pożyteczniejszymi sprawami jak np. remont 150 m drogi w Blizanowicach, gdzie jest piękny zjazd z obwodnicy. Wystarczy położyć 150 m asfaltu, do tego w niektórych miejscach poszerzyć drogę do Wrocka i już mieszkańcy Siechnic i okolic mają alternatywę dla wiecznie zakorkowanej Opolskiej we Wrocławiu !!!! Ale po co się upominać o coś realnego, które a nuż będzie miało przychylność i będzie trzeba robić.. Jak można pomarzyć i mieć święty spokój !!!!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   aaa

   aaaa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 6

   A wiesz "orle, który nawet przy otwartym oknie nie wyfrunie" że ta droga do Gminy Siechnice nie należy? Część stanowi własność Zootechniki z Krakowa a reszta powiatowa. Kolejny wiejski filozof.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie wymądrzaj się ..

   ted (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 38 / 11

   To że jest częścią Instytutu Zootechniki.. to wcale nie znaczy że nie można się dogadać i tak jak developerzy przekazują części użytkowe dróg w obrębie osiedli przekazać tą drogę gminie ( albo...rozwiń całość

   To że jest częścią Instytutu Zootechniki.. to wcale nie znaczy że nie można się dogadać i tak jak developerzy przekazują części użytkowe dróg w obrębie osiedli przekazać tą drogę gminie ( albo jakiekolwiek inne rozwiązanie, które umożliwi gminie wyłożenie np 200 tyś na remont !!!)!!!
   Do tego jak rozumiem kolejna część drogi jest powiatowa a więc.. to musi być jakaś instytucja z marsa .. z którą w żaden sposób nie można się dogadać ... Kuźwa nie wiem ale CI śmieszni mali urzędnicy wszędzie widzą problemy .. i załatwienie czegokolwiek co w normalnej firmie która zarabia na klientach trwało by pare chwil.. tutaj stwarza często bariery nie do przejścia!!! zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ciekawe

   zgorszony (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 10

   20 lat po odzyskaniu niepodległości w tych jakiś Siechnicach jest ulica zbira i zdrajcy Świerczewskiego, a nie ma tam jeszcze ulicy Hitlera czy Stalina....?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   gdzie prokurator?

   Polak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 27 / 7

   Czy nie ma tam jakiegoś prokuratora który by całą radę i burmistrza wsadził do paki za publiczne pochwalanie systemu totalitarnego? Dno i żenada, czy tam w Siechnicach wiedzą że nie ma już PRL,...rozwiń całość

   Czy nie ma tam jakiegoś prokuratora który by całą radę i burmistrza wsadził do paki za publiczne pochwalanie systemu totalitarnego? Dno i żenada, czy tam w Siechnicach wiedzą że nie ma już PRL, ZSRR i Układu Warszawskiego? A może tam dalej świętują 22 lipca?? Co za wsioki komusze...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A może

   Kibic (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 6

   To może jest ulica tego piłkarza Świerczewskiego co?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ale Gierka mają

   Cieć (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 35 / 7

   Treść komentarza
   zgorszony> 20 lat po odzyskaniu niepodległości w tych jakiś Siechnicach jest ulica zbira i zdrajcy Świerczewskiego, a nie ma tam jeszcze ulicy Hitlera czy Stalina....?

   No......rozwiń całość

   Treść komentarza
   zgorszony> 20 lat po odzyskaniu niepodległości w tych jakiś Siechnicach jest ulica zbira i zdrajcy Świerczewskiego, a nie ma tam jeszcze ulicy Hitlera czy Stalina....?

   No... Adolfa i Josifa Wisarionowicza nie mają ... ale za to Edwarda Gierka sobie zafundowali :o)zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Skąd to wiesz

   stara szkoła (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 6

   Jeżeli sie podpisałeś cieć, to coś w tym jest. Co ty wiesz o historii, kto to był Świerczewski i co dla ciebie zrobił np. walczył z hitlerowcami na dolnym slasku i czechach. Żyjesz na terenach...rozwiń całość

   Jeżeli sie podpisałeś cieć, to coś w tym jest. Co ty wiesz o historii, kto to był Świerczewski i co dla ciebie zrobił np. walczył z hitlerowcami na dolnym slasku i czechach. Żyjesz na terenach które on wywalczył, kto wie czy bys sie w ogóle urodził, gdyby historia potoczyła sie inaczej pod dyktando obecnych naprawiaczy nowej historii. Tego pismaki ani ipn nie zmieni, ale w twojej głowie beła cos sie w głowie!
   Niszczenie pomników, nazw ect. jest tragicznym dla społeczeństwa barbarzyństwem, porownywalnym z hunami a cywilizacyjnie gorzej niz talibowie afgańscy, ktorzy rozstrzelali dwa pomniki Buddy starsze niż islam!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Patałachy

   wrocławskie szambo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 10

   kiedy zostanie skączona ta droga? długo bedziecie się srać z tą robota? most dawno postawiony a jebanego rada nie potrafi nikt zrobić ? ktoś wogóle odpowiada za ten burdel? ZWOLNIC na zbity ryj!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Patałachy

   qBEK (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 11

   Myślałem, że analfabetyzm już nie istnieję...


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jestę innegom zdania

   pit (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 8

   jw

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Patałachy

   wrocławskie szambo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 27 / 10

   nie wiemy kiedy ta droga zostanie SKĄCZONA, ale wiemy kiedy zostanie ukończona i WOGÓLE nie wiemy kto odpowiada za ten burdel, ale w ogóle to do podstawówki się wróć!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ???

   ble (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 33

   Co to znaczy, ruch realny odbywa się inaczej niż przewidział to projektant? Tzn. co? Projektował to specjalista od wystroju wnętrz, czy stylista fryzur. Lodówka nie działa mi tak jak zaplanował to...rozwiń całość

   Co to znaczy, ruch realny odbywa się inaczej niż przewidział to projektant? Tzn. co? Projektował to specjalista od wystroju wnętrz, czy stylista fryzur. Lodówka nie działa mi tak jak zaplanował to projektant, zamiast chłodzić grzeje przechowywane produkty. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Trudno

   ddd (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 6

   To znaczy, że ludzie nie zachowują się tak jak symulacja komputerowa pokazuje. Bo ludzie są trudno przewidywalni, zwłaszcza my Polacy :) Zostaw sprawę fachowcom - dadzą radę.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Burmistrz Siechnic się obudził

   Janek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 38 / 15

   Wygląda na to, że etap projektowania obwodnicy burmistrz Siechnic, może jego poprzednik (nie wiem od kiedy rządzi obecny) przespał. Z artykułu wynika, że dodatkowe skrzyżowanie jest potrzebne, ale...rozwiń całość

   Wygląda na to, że etap projektowania obwodnicy burmistrz Siechnic, może jego poprzednik (nie wiem od kiedy rządzi obecny) przespał. Z artykułu wynika, że dodatkowe skrzyżowanie jest potrzebne, ale zabieranie się za jego budowę teraz, kiedy droga jest gotowa do użytkowania to jakieś nieporozumienie.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Siechnice jak Wrocław

   Burmistrz jak Prezydent (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 38 / 10

   jeden i drugi byle tylko i wylącznie swoje "podwórko" chronić - reszta .... w d.pie ....
   Jedne widzi tylko Siechnice i łojojoj - rozjeżdżą mi teraz moje "miasto" - a po co w mieście robił strefę...rozwiń całość

   jeden i drugi byle tylko i wylącznie swoje "podwórko" chronić - reszta .... w d.pie ....
   Jedne widzi tylko Siechnice i łojojoj - rozjeżdżą mi teraz moje "miasto" - a po co w mieście robił strefę ekonomiczną ... TIR-y teraz muszą tam dojechać ...
   A drugi to samo z Wrocławiem - zablokować maksymalnie ruch wszystkim , a towary najlepiej jakby firmy rowerami woziły ....
   ehhh - typowo polskie podwórkowe myslenie - moja piaskownica i tylko moja ....zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Coś burmistrzu zaspałeś chyba albo zapiłeś

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 9

   Droga wybudowana a Ty zmiany chcesz jakieś robić - typowo polskie ehh...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ech

   ecie pecie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 9

   Co to za obwodnica z Łan do Siechnic? Dopuki nie będzie połączenia z DK8 i A4 to nie ma szans żeby tamtędy jeździły jakieś TIR-y


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dopÓki

   qaz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 44 / 17

   nie weźmiesz słownika będziesz błędy robił.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ojtam ojtam - czepiasz się ;)

   ważne że gość dobrze myśli (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 8

   :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rychło w czas!

   Obserwator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 37 / 11

   Burmistrz się obudził...Rychło w czas chłopie! Nie wiedział,że budują obwodnicę? Ja o niej słyszałem juz oid kilku dobrych lat!!
   P.S A może tak nazwę ulicy Świerczewskiego zamienił na kogoś...rozwiń całość

   Burmistrz się obudził...Rychło w czas chłopie! Nie wiedział,że budują obwodnicę? Ja o niej słyszałem juz oid kilku dobrych lat!!
   P.S A może tak nazwę ulicy Świerczewskiego zamienił na kogoś bardziej wyjściowego??Czas sie w Siechnicach zatrzymał??zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Oj Zatrzymał się,

   Żebyś wiedział (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 36 / 15

   Burmistrz Świerczewskiego chciał zdjąć z piedestału, ale betonowi mieszkańcy nie pozwolili. Przebieg obwodnicy przez gminę opiniował Pan Fitek obecny wicestarosta... Jeśli chodzi o przejazd...rozwiń całość

   Burmistrz Świerczewskiego chciał zdjąć z piedestału, ale betonowi mieszkańcy nie pozwolili. Przebieg obwodnicy przez gminę opiniował Pan Fitek obecny wicestarosta... Jeśli chodzi o przejazd kolejowy na stawowej to można dalej walczyć o dogodne dla mieszkańców rozwiązanie, np tunel pod torami zwłaszcza, że szybka kolej jest odłożona w czasie.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Oj Zatrzymał się,

   Żebyś wiedział (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 27 / 14

   Burmistrz Świerczewskiego chciał zdjąć z piedestału, ale betonowi mieszkańcy nie pozwolili. Przebieg obwodnicy przez gminę opiniował Pan Fitek obecny wicestarosta... Jeśli chodzi o przejazd...rozwiń całość

   Burmistrz Świerczewskiego chciał zdjąć z piedestału, ale betonowi mieszkańcy nie pozwolili. Przebieg obwodnicy przez gminę opiniował Pan Fitek obecny wicestarosta... Jeśli chodzi o przejazd kolejowy na stawowej to można dalej walczyć o dogodne dla mieszkańców rozwiązanie, np tunel pod torami zwłaszcza, że szybka kolej jest odłożona w czasie.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama