Wrocław: Kończą się wakacje, remonty w szkołach również

  Wrocław: Kończą się wakacje, remonty w szkołach również

  Sylwia Foremna

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W Szkole Podstawowej przy ul. Ścinawskiej wyremontowano basen. Z nowego dzieci będą korzystać już do września.

  W Szkole Podstawowej przy ul. Ścinawskiej wyremontowano basen. Z nowego dzieci będą korzystać już do września. ©Paweł Relikowski

  Szkoły miały dwa miesiące na przeprowadzenie prac remontowych. W większości placówek dobiegły one już końca, ale nie wszędzie udało się je zakończyć na czas.
  W Szkole Podstawowej przy ul. Ścinawskiej wyremontowano basen. Z nowego dzieci będą korzystać już do września.

  W Szkole Podstawowej przy ul. Ścinawskiej wyremontowano basen. Z nowego dzieci będą korzystać już do września. ©Paweł Relikowski

  W czasie wakacji większość wrocławskich szkół przeprowadziło drobne prace, takie jak malowanie sal lekcyjnych. Kilka placówek przeprowadzało jednak poważniejsze remonty. Większość z nich zostanie zakończona przed końcem sierpnia, ale nie wszystkie. W niektórych szkołach potrzebny będzie dodatkowy czas na wykonanie prac wykończeniowych.

  Taka sytuacja ma miejsce np. w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 przy ul.
  Wałbrzyskiej. Z początkiem lipca ruszyły tam prace związane z zaadaptowaniem dwóch służbowych mieszkań po nauczycielach. W jednym z nich powstał ośrodek socjoterapii, a w drugim - zerówka. - Remonty już zakończyliśmy, jednak potrzebujemy więcej czasu, bo czekamy na meble, które zamówiliśmy - informuje Janina Hebisz-Czuba, dyrektor szkoły. Dopóki nie zostaną one zamontowane, uczniowie zerówki będą korzystać ze starej sali, która później zostanie zaadaptowana na świetlicę.

  Z remontem prawie zdążyły ekipy remontowe pracujące w Gimnazjum nr 15 przy ul. Jedności Narodowej. Tu powstała nowa szatnia i pracownia chemiczna. Z tej pierwszej uczniowie skorzystają za miesiąc, z drugiej za około dwa tygodnie.

  - W pracowni chemicznej musimy ustawić meble, w tym nowe stoły laboratoryjne. Zostały też do zrobienia prace kosmetyczne - wyjaśnia Cecylia Przewies Mazurek, dyrektor gimnazjum. Informuje, że na czas zakończyły się prace rewitalizacji budynku, m.in. przedsionka (wiatrołapu).

  Odmienna sytuacja jest w Gimnazjum nr 7 przy ul. Kolistej. Tam prace remontowe są zakończone. Uczniowie od września będą korzystać z sali multimedialnej, wyposażonej w tablicę interaktywną, czternaście laptopów dla uczniów oraz pięć dla nauczycieli. Pieniądze na ten cel szkoła otrzymała od Unii Europejskiej w ramach projektu "Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji".

  Dobrze wygląda też sytuacja w Sportowej Szkole Podstawowej nr 46 przy ul. Ścinawskiej. Tam od nowego roku szkolnego uczniowie będą pływać w nowym basenie i korzystać z wyremontowanej sali gimnastycznej.

  - Z własnych funduszy w okresie wakacyjnym wyremontowaliśmy salę gimnastyczną. Wymieniliśmy tam podłogi, zrobiliśmy nowe szatnie i łazienki - informuje dyrektor Jolanta Milczyńska. Dodaje, że na ten cel szkoła przeznaczyła 13 tys. zł.
  Remont basenu trwał około roku. Inwestycja pochłonęła ok. 4 mln zł.

  W SP nr 46 w czasie wakacji udało się również zaadaptować na potrzeby zerówki mieszkanie służbowe, które do tej pory zajmował jeden z pedagogów.

  Lista szkół, w których na wakacjach krzątały się ekipy budowlane i remontowe, jest dłuższa. Są na niej m. in. Liceum Ogólnokształcące I przy ul. Poniatowskiego 9, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 15 przy ul.Stanisławowskiej 3, Szkoła Podstawowa nr 9 przy ul. Nyskiej, Szkoła Podstawowa nr 119 przy Bulwarze Ikara, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 przy ul. Inflanckiej oraz Szkoła Podstawowa nr 50 przy ul. Czeskiej.

  W 2012 roku Zarząd Inwestycji Miejskich na remonty w placówkach oświatowych przeznaczył 7,2 mln zł.


  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   błąd

   czef (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 33

   Przy Bulwarze Ikara znajduje się SP 118 a nie 119...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie wiem dlaczego jeszcze

   anna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 34 / 32

   nauczyciele mieszkają w darmowych mieszkaniach w budynkach szkolnych. W 1989 r. podobno skończył się komunizm....

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama