Polcon we Wrocławiu: Nagrody rozdane

  Polcon we Wrocławiu: Nagrody rozdane

  RED

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Maja Lidia Kossakowska i Jakub Ćwiek zostali laureatami Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2011. Gala finałowa odbyła się w sobotę w w Auli Wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego w ramach XXVII Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki Polcon 2012.
  Maria Lidia Kossakowska

  Maria Lidia Kossakowska ©Piotr Wojciechowski

  Kossakowska otrzymała nagrodę w kategorii powieść za książkę "Grillbar Galaktyka", która ukazała się nakładem wydawnictwa Fabryka Słów. Opowiadania pisarki były już wielokrotnie nominowane do Nagrody im. Zajdla, a tekst "Smok tańczy dla Chung Fonga" został nagrodzony w 2007 r.

  W kategorii opowiadania nagrodę przyznano Ćwiekowi za tekst pt. "Bajka o trybach i powrotach", który znalazł się w antologii "Księga wojny" wydanej przez Agencję Wydawniczą RUNA.

  Gali towarzyszyła przygotowana specjalnie na tę okazję oprawa muzyczna i choreograficzna, w trakcie której odbyły się m.in. występy tancerzy oraz pokazy aktorskie. Minutą ciszy uczczono także zmarłego w sobotę amerykańskiego astronautę Neila Armstronga.


  Nagrodę wręczała m.in. Jadwiga Zajdel, wdowa po zmarłym pisarzu oraz Witold Siekierzyński - prezes Związku Stowarzyszeń Fandom Polski.

  Nagroda Fandomu Polskiego ma swój początek w powołanej na spotkaniu klubów fantastyki w 1984 roku w Łodzi nagrodzie Sfinks. W 1985 w Świnoujściu ustalono, że nagroda przyznawana będzie na każdym Polconie. Pierwszym laureatem został Janusz A. Zajdel za powieść Paradyzja. Zajdel zmarł 19 lipca 1985 i po jego śmierci Nagroda otrzymała swoją obecną nazwę. Nagrodę zazwyczaj wręcza na konwencie Jadwiga Zajdel, wdowa po pisarzu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama