Darmowe badania na pl. Nowy Targ. Centrum zdrowia odwiedziła...

Darmowe badania na pl. Nowy Targ. Centrum zdrowia odwiedziła Renata Mauer-Różańska

EW

Gazeta Wrocławska

Gazeta Wrocławska

Mistrzyni olimpijska w strzelectwie Renata Mauer–Różańska odwiedziła Centrum Stworzone dla Zdrowia pod patronatem Miasta Wrocław, które działa na pl. Nowy Targ. To już ostatni weekend, kiedy mieszkańcy mogą skorzystać tam z bezpłatnego badania. Organizatorzy przygotowali też m.in. warsztaty i wykłady na temat zdrowego żywienia.
Darmowe badania na pl. Nowy Targ. Centrum zdrowia odwiedziła Renata Mauer-Różańska
Na pl. Nowy Targ można m.in. sprawdzić indeks BMI, grubość tkanki tłuszczowej, ilość wody w organizmie, mineralizacje kości, wagę mięśni i przekonać się, jaki jest wiek biologiczny organizmu. Badania przeprowadzane są codziennie od godz. 10 do 22. bezpłatnych usług Centrum skorzystać można jeszcze tylko do 30 sierpnia. A na finałowy weekend zaplanowano dodatkowe wydarzenia.

Sobota, 29 sierpnia
  • godz. 13 – wykład „Superfoods – żywność doskonała”(o tym, jakie produkty zawierają wyjątkowo cenne dla organizmu składniki i dlaczego warto je mieć).
  • godz. 14.30 – warsztaty kulinarne połączone z degustacją. Tematem zajęć będą modne i popularne zielone koktajle. Zawodowa dietetyk i autorka bloga „Alicja w krainie diety, czyli o macierzyństwie okiem dietetyka” - Małgorzata Różańska, zdradzi, jak przygotować koktajl, tak aby był zdrowy i smaczny.
  • godz. 16 – wykład o zdrowym odżywianiu
  • godz. 17 – trening funkcjonalny prowadzony przez Katarzynę Bigos i Andrzeja Bogdała (intensywne ćwiczenia na wzmocnienie mięśni, bez rozbudowywania masy mięśniowej).


Niedziela, 30 sierpnia
  • godz. 13:00 – warsztaty kulinarne z ryżem w roli głównej (jak przyrządzić ryż na słodko, a jak np. po chińsku). Ekspert opowie o cechach ryżu, jego funkcjach i zastosowaniu w rozmaitych przepisach. Zajęcia finałowe poprowadzi Paweł Loroch - ekspert kulinarny, dziennikarz radiowy i telewizyjny.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo