Gaz na Borowskiej. Ludzie boją się wybuchu, gazownia...

  Gaz na Borowskiej. Ludzie boją się wybuchu, gazownia uspokaja

  Weronika Skupin

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Gaz na Borowskiej. Ludzie boją się wybuchu, gazownia uspokaja
  1/5
  przejdź do galerii
  – Przy ul. Borowskiej, na skrzyżowaniu przy technikum samochodowym, jest wykopana dziura, która została oznaczona "Uwaga - 2 strefa zagrożenia wybuchem". Dół jest wykopany do rur z gazem, które są oklejone taśmą klejącą. Gdy przechodzi się obok, czuć ulatniający się gaz! Tylko czekać aż jakiś nastolatek z głupim pomysłem rzuci tam zapałkę albo niedopałek papierosa – pisze do nas Czytelnik Tomasz. I pyta, dlaczego wykop nie jest odpowiednio zabezpieczony. Odpowiedzi szukała reporterka Gazety Wrocławskiej Weronika Skupin.
  Dziura na skrzyżowaniu ul. Kamiennej i Borowskiej pojawiła się niedawno. Rzeczywiście, jest oznaczona tabliczką alarmującą o zagrożeniu. W środku widać rurę, która oklejona jest żółtą taśmą. Ulatniającego się gazu na miejscu nie czuliśmy, ale zwróciliśmy się do pogotowia gazowego i Centrum Zarządzania Kryzysowego z pytaniem o możliwe zagrożenie.

  Pracownicy gazowni tłumaczą, że naprawili już rurę, jednak wykop musi się wywietrzyć przez 2-3 dni. Gdy poinformowaliśmy ich, że według Czytelnika wydobywa się tam gaz, pojechali na miejsce z czujnikiem by sprawdzić, czy rzeczywiście się tak dzieje. Wcześniej takiego zgłoszenia nie otrzymali.

  Jak się okazało, nie ma żadnego zagrożenia. Na miejscu nie ulatnia się gaz, a czujniki niczego nie wykazały. Taśma, którą jest oklejona rura, nie zakrywa żadnego pęknięcia czy dziury.

  Centrum Zarządzania Kryzysowego zapewnia nas, że rura jest szczelna i do żadnego wybuchu nie dojdzie, nawet gdy wpadnie tam niedopałek. Jak informują gazownicy, tabliczkę z ostrzeżeniem zawsze wiesza się podczas wykopów. Takie są procedury.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz we Wrocławiu najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w pobliżu katedry?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z Wrocławiem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (9)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tak tak 2 dni:)

  hehe (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7

  mieszkam w bloku ktory jest obok tej dziury i niech nie sciemniaja ze ta dziura jest wykopana od paru dni, bo juz drugi tydzien sie zaczyna jak sie wietrzy:)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gaz

  Henri (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Na Borowskiej jest Komenda Wojewódzka PSP, to nie ma co pękac :-)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  X

  S (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 7

  Jak nic się nie ulatnia to czemu wietrza dziurę ? :)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Hmmm. Interesujący news

  scirus (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 28 / 1

  Swoją drogą to nie śmierdzi gaz a THT. Specjalna substancja służąca do nawaniania gazu ziemnego aby właśnie było go czuć. Swoją drogą to ziemia wokoło nieszczelności pewnie tak nasiąkła tym THT, że...rozwiń całość

  Swoją drogą to nie śmierdzi gaz a THT. Specjalna substancja służąca do nawaniania gazu ziemnego aby właśnie było go czuć. Swoją drogą to ziemia wokoło nieszczelności pewnie tak nasiąkła tym THT, że ona śmierdzi.
  Swoją drogą szkoda, że w szkołach tego nie uczą to może byłoby bezpieczniej.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tumanie:)

  haha (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16

  no no , prosze specjalista od gazu sie znalazl, zrobiles technikum albo zawodowke w podobnym kierunku i teraz jestes wielkim znawcą? wybacz ale w liceum takich rzeczy nie uczą parolu


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  slabe liceum

  diw_iw (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  to moze zle liceum wybrales. Jak dzis pamietam, na chemii wspomnienie, ze dodaje sie do metanu dodatek, zeby byl latwo wyczuwalny, bo metan jest bezwonny. Rozumiem ganic z glupote, ale za wiedze to...rozwiń całość

  to moze zle liceum wybrales. Jak dzis pamietam, na chemii wspomnienie, ze dodaje sie do metanu dodatek, zeby byl latwo wyczuwalny, bo metan jest bezwonny. Rozumiem ganic z glupote, ale za wiedze to juz lekka przesada. Podziekuj za info i oddal sie w skupieniu.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Uczą

  mis (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9

  W szkołach uczą tylko naród głupi i wszędzie szuka zaczepki.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

  To ile Ty masz tych swoich dróg? Swoją drogą naliczyłem 3!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ..

  Dw (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Hahxd

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo