Wrocław: Miasto nie otworzy dla mieszkańców terenów...

  Wrocław: Miasto nie otworzy dla mieszkańców terenów rekreacyjnych na Oporowie

  WSK

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Tak było tu kiedyś...
  1/4
  przejdź do galerii

  Tak było tu kiedyś... ©fot. Tomasz Gola

  Na terenie nieczynnego od sześciu lat kąpieliska przy ul. Harcerskiej na Oporowie nie powstaną na razie boiska ani tereny spacerowe - zdecydowali wrocławscy urzędnicy. O udostępnienie niszczejącego terenu mieszkańcom wnioskował miejski radny Sebastian Lorenc. Dostał negatywną odpowiedź.
  Kąpielisko na Oporowie jest zamknięte od 2006 roku. Miasto od lat szuka inwestora, który wydzierżawiłby ten terena, a jednocześnie wyremontował obiekt. Miała się tym zająć wrocławska firma Redeco, w planach było odnowienie starych basenów i budowa nowego - otwartego. Ale w 2010 roku firma zrezygnowała z inwestycji. Nowego inwestora do dziś nie znaleziono

  Przed kilkoma tygodniami miejski radny Sebastian Lorenc złożył w magistracie interpelację w sprawie otwarcia części terenu przy Harcerskiej dla mieszkańców.
  - Postuluję za otwarciem połowy kąpieliska, przy wejściu. Byłby to teren odgrodzony siatką, na którym rośnie trawa i jest staw, ale gdzie nigdy nie wolno było się kąpać. Mieszkańcy Oporowa przynajmniej mogliby wypocząć na trawie - tłumaczy Lorenc.

  Miasto już odpisało. Nie ma zgody na taki pomysł. - Potencjalni inwestorzy wstrzymali swoje ewentualne zaangażowanie w tę inwestycję ze względu na pogarszającą się globalną sytuację gospodarczą. Mimo tego gmina Wrocław nie porzuciła i dalej będzie pracowała nad realizacją koncepcji całkowitej rewitalizacji obiektu przy ul. Harcerskiej, dla której przeprowadzenia niezbędne jest pozostawienie całego terenu, bez wydzielania jego fragmentów, do dyspozycji potencjalnego inwestora - napisał Piotr Mazur, dyrektor Biura Sportu, Turystyki i Rekreacji. - W naszej opinii, kluczowym aspektem jest (...) zaoferowanie działki w całości pod wieloletnią dzierżawę, co stworzy możliwość ulokowania na niej jak największej ilości funkcji sportowo-rekreacyjnych - dodał Mazur.

  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   lobbby

   motyl (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 45 / 30

   no tak,po co stwarzać alternatywę do AP,widocznie ktoś z kolegów pana D. ma spore w tym udziały. Nic z działką nie robią,po czym nagle okaże się,że jest inwestor! hurra!ale co to?nie będzie terenu...rozwiń całość

   no tak,po co stwarzać alternatywę do AP,widocznie ktoś z kolegów pana D. ma spore w tym udziały. Nic z działką nie robią,po czym nagle okaże się,że jest inwestor! hurra!ale co to?nie będzie terenu przeznaczonego do rekreacji? nie! będzie kolejna galeria handlowa bądź nowe,zamknięte osiedle mieszkaniowe-jupi!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A może

   wer (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 30

   A może tak zorganizować referendum, niech mieszkańcy sami zdecydują co ma tam powstać. W latach mego dzieciństwa cały Wrocław tam wypoczywał.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pójdę dalej: Może referendum nad odwołaniem Dutkiewicza?

   Alina z Ołtaszyna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 23

   Jego "potrzeby" od wielu lat rozmijają się z potrzebami wrocławian.
   To po licho nam taki prezydent!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przypomina mi to

   Borek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 47 / 43

   "działalność gospodarczą" w CH Borek. Zgnoili dzierżawców czynszami i wolą mieć nic niż mniej. Lokale stoją puste.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Modernizacja będzie polegała na zabetonowaniu trawy i postawieniu krytego basenu

   cmz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 47 / 37

   Zrobią sztuczną nawierzchnię z gumy pod plac zabaw (byłam na takim basenie, dziecko nie miało jak zejść z huśtawki bo strasznie w nogi parzyło). Zlikwidują drzewa, krzaki piasek i gołą ziemię...rozwiń całość

   Zrobią sztuczną nawierzchnię z gumy pod plac zabaw (byłam na takim basenie, dziecko nie miało jak zejść z huśtawki bo strasznie w nogi parzyło). Zlikwidują drzewa, krzaki piasek i gołą ziemię -słowem naturę. Dadzą w zamian betonowe chodniki, gumową nawierzchnię bo na tym można zarobić. Wykorzystają do maksimum powierzchnię i będziemy się czuć jak w centrum miasta w upalny dzień. Bilety oczywiście po 'modernizacji" dwa razy droższe. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przeznaczyć pod deweloperkę, tylu ucieknierów, studenciaków chce się u nas osiedlić a dzielnica ładn

   mmm (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 47 / 36

   Dutkiewicz przygarnij z 3000 nowych mieszkańców, będzie fajnie a pomaganie takie nobilitujące. Po co kąpielisko? Prawda że jest AquaPark. Nam trzeba stadionów, stolic kultury i kolejek linowych.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   m. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 45 / 28

   Jasne! Lepiej niech zarasta chaszczami a mieszkańcy miasta będą topić się w dzikich kąpieliskach albo wydawać 200zł na dzień w Aqua Parku!
   Widać, że komuś zależy by AP nie miał konkurencji w...rozwiń całość

   Jasne! Lepiej niech zarasta chaszczami a mieszkańcy miasta będą topić się w dzikich kąpieliskach albo wydawać 200zł na dzień w Aqua Parku!
   Widać, że komuś zależy by AP nie miał konkurencji w postaci tanich kąpielisk!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama