Wojewoda prosi ministra o pieniądze na remonty po...

  Wojewoda prosi ministra o pieniądze na remonty po nawałnicach

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  1,4 mln zł - o taką kwotę do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych wystąpił wojewoda dolnośląski. Te pieniądze mają pomóc mieszkańcom gmin, które ucierpiały w lipcowych nawałnicach.
  Pomoc w kwocie do 20 tys. zł przeznaczona będzie na remonty 102 budynków. Z wnioskami do wojewody zwróciło się 8 gmin. Największe straty - w 53 obiektach - na łączną kwotę blisko 900 tys. zł zgłosiła gmina Olszyna, a z Jeleniej Góry zgłoszono 21 obiektów na kwotę ponad 200 tys. zł.

  Wojewoda podpisał i przesłał do ministerstwa także wniosek o uruchomienie wypłat dla gmin na odbudowę zniszczeń w infrastrukturze.

  6 gmin (Gryfów Śląskich, Janowice Wielkie, Jelenia Góra, Lubań, Olszyna, Świerzawa, Wojcieszów) i 4 powiaty (jeleniogórski, lubański, lwówecki i złotoryjski) zgłosiło w sumie 57 zadań na łączną kwotę blisko 50 mln zł. Są to wnioski dotyczące remontów dróg i ulic, oświetlenia drogowego, przepraw mostowych, kładek czy murów oporowych. Powiat lubański prosi np. o wsparcie w remoncie blisko 3,5 km drogi w Olszynie (koszt oszacowano na 6 mln 400 tys. zł) wniosek z powiatu jeleniogórskiego dotyczy remontu drogi Czernica - Janówek za 5,5 mln zł, powiat lwówecki liczy na gotówkę na remont ponad 10 km drogi Wolbromów - Gryfów Śląski.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   antykibic

   anex (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 6

   Nic Wam nie dadza bo musza dac tym ciotom kopaczom zwanych omylkowo pilkarzami ze Slaska


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do antykibica

   adf (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 15

   czytanie ze zrozumieniem, albo powtarzanie szkoły podstawowej. Wyrażnie pisze do kogo skierowany jest wniosek o pomoc finansową.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama