Mów "nie" agresji we własnym domu

  Mów "nie" agresji we własnym domu

  Marta Wróbel

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Dzieci i ich rodzice, którzy są ofiarami lub świadkami przemocy, mogą porozmawiać z psychologiem, poradzić się prawnika i wziąć udział w warsztatach.
  Wszystko za darmo w ramach Wrocławskiej Kampanii Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci, która ruszyła we mieście w tym tygodniu. To pierwsza taka inicjatywa we Wrocławiu. Potrwa dwa tygodnie. Do udziału w niej zapisało się już prawie pół tysiąca osób.

  - Zachęcamy każdego, kto miał do czynienia z przemocą, do zgłaszania swoich problemów. Są jeszcze miejsca - zaprasza Anna Szarycz, dyrektor wydziału zdrowia wrocławskiego urzędu miejskiego, który kampanię koordynuje i współfinansuje.
  - Proszę dzwonić, ale najlepiej przyjść osobiście i porozmawiać z naszymi konsultantami. Gwarantujemy anonimowość.

  Kampania odbywa się w kilku miejscach w centrum miasta, m.in. w siedzibie Demokratycznej Unii Kobiet (ul. Ofiar Oświęcimskich 17) i w Dolnośląskim Stowarzyszeniu Pomocy Ofiarom Przestępstw (ul. Włodkowica 23).
  Urząd miejski przeznaczył na kampanię 100 tys. zł.

  Tylko w tym roku policja interweniowała we Wrocławiu 1400 razy w związku z przemocą wobec dzieci. Wśród poszkodowanych znaleźli się m.in. pani Anna i czwórka jej dzieci w wieku od 6 do 17 lat. Wszyscy skorzystali z pomocy psychologa.
  - Mąż przez lata znęcał się nad nami fizycznie i psychicznie. Dzięki rozmowom z psychologiem dzieci zaczynają zasypiać bez problemów. No i przestały się wdawać w bójki.

  Wszelkie informacje na temat kampanii są dostępne na stronie www.kampaniaprzemoc.pl.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama