Menu Region

Na boso dookoła Henrykowa (PÓŁMARATON NA ZDJĘCIACH)

Na boso dookoła Henrykowa (PÓŁMARATON NA ZDJĘCIACH)

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

Maciej Sas, fot. Miłosz Poloch

1Komentarz Prześlij Drukuj
"Daj, ać ja pobiegnę, a ty poczywaj" ­ można by strawestować pierwsze zdanie zapisane po polsku, by opisać to, co działo się w sobotę w Henrykowie. Prawie 440 biegaczy stanęło tam na starcie I Międzynarodowego Półmaratonu Henrykowskiego. Wśród nich byli zawodnicy z Francji, Czech, Ukrainy i USA.
Spośród mężczyzn najszybszy okazał się Bartosz Mazerski ze Sztumu, który trasę długości 21 kilometrów i 97 metrów pokonał w czasie 1.10.54. Osiem minut więcej potrzebowała na to najlepsza wśród pań, wrocławianka Katarzyna Durak. Nagrody były symboliczne (700, 600 i 500 zł za trzy pierwsze miejsca). Specjalną nagrodę organizatorzy wręczyli Pawłowi Mejowi za to, że przebiegł trasę… na boso. Dost
ał za to skarpetki i odtwarzacz mp3.

Wśród tych, którzy ukończyli bieg, wypatrzyliśmy znaną wrocławską chirurg plastyczną, Katarzynę Stelczyk. Zapytana, czy zmieniła specjalność, odpowiedziała: ­ - Trenuję dla przyjemności zwycięstwa nad ciałem i dla efektów, jakie daje bieganie. Dziś biegło mi się szczególnie pysznie i lekko, jak na skrzydłach. A to dlatego, że ten pierwszy w życiu półmaraton zadedykowałam mojemu ukochanemu Leszkowi, który nauczył mnie czerpania radości z biegania - mówiła nam uradowana po minięciu linii mety.

Pani doktor zachwala, że bieganie jest genialne w swej prostocie. - Zachęcam teraz wszystkich, by tego spróbowali - namawiała.

Arkadiusz Trojan dyrektor biegu, miłośnik historii Henrykowa był zadowolony z całej imprezy. ­ - W czasie całego półmaratonu nie usłyszałem ani jednego słowa krytyki. A drobne problemy, które się pojawiły, będą jedynie bodźcem do lepszej organizacji w przyszłości - mówił.

Możesz dowiedzieć się więcej: Zarejestruj się w *GAZETAWROCLAWSKA.PL/PIANO

Reklama
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Boso, albo na bosaka!

+78 / -70

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

wrocławianka (gość)  •

Czy ktoś to czyta przed publikacją???

odpowiedzi (0)

skomentuj
Reklama
Reklama