Mali terroryści z sąsiedztwa

  Mali terroryści z sąsiedztwa

  Robert Migdał

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Potrafią być bardziej złośliwi, brutalni i bezwzględni niż ich starsi koledzy "po fachu". Młodociani przestępcy - zmora wielu miejskich blokowisk, dużych miast, ale i małych, dolnośląskich miasteczek.
  Aż dziw bierze, że dwa lata wcześniej szli do Pierwszej Komunii Świętej, ubrani w wyprasowane białe koszule. Dziś kradną, niszczą, wybiją szyby czy napadają na staruszki. Zmora dla sąsiadów, zmora dla policjantów, którzy, żeby zrobić porządek z takim dzieckiem (dzieckiem oczywiście w świetle prawa), mogą się tylko zdenerwować na swoją bezsilność. Bo niestety polskie prawo nie pozwala postawić przed sądem nastolatka, zanim ukończy 14. rok życia (a wielu na to zasługuje, np. za napad i kradzież).
  Zdaniem niektórych, pojawiło się światełko w tunelu: prawo ma być zmienione, młodociani bandyci mają być karani w bardziej surowy sposób (np. poprawczakiem) już od 10. roku życia. Czy to coś zmieni? Wątpię, żeby wystraszyło małych terrorystów. Bo dopóki takie dzieci nie wyniosą z rodzinnych domów poszanowania starszych, szacunku dla prawa i zasad społeczno-moralnych, dopóty na ulicach będą siać strach.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama