Bezpieczne Lato z GOPR-em w Szklarskiej Porębie

  Bezpieczne Lato z GOPR-em w Szklarskiej Porębie

  Alina Plata

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Bezpieczne Lato z GOPR-em w Szklarskiej Porębie
  Jak zachować się w górach, jak orientować się w terenie, jak powinniśmy się ubrać na szlaku, czy też jak w razie niebezpieczeństwa wezwać pomoc - tego wszystkiego dowiemy się z akcji "Bezpieczne lato 2012", zainicjowanej przez Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.
  Bezpieczne Lato z GOPR-em w Szklarskiej Porębie
  Akcja promuje uprawianie bezpiecznej turystyki w sezonie letnim. Kolejna odbędzie się już od 4 do 5 sierpnia w Szklarskiej Porębie, w schronisku Kamieńczyk.

  W programie znajdą się liczne atrakcje - pokazy ratownictwa górskiego, nauka zasad i bezpiecznych zachowań, nauka pierwszej pomocy z ratownikami, konkursy i zabawy dla turystów, przejście szlakiem z ratownikami z orientacją w terenie (znajomość szlaków, użycie kompasów, rozpoznawanie terenu, orientacja co do czasu przejścia szlakami, wyposażenie na wycieczkę w góry). Skorzystać można będzie także z jazdy testowej w strefie Oficjalnego partnera GOPR, Mercedes-Benz.  Całość odbędzie się w formie przystępnej nie tylko dla tych dorosłych, ale i tych najmniejszych amatorów gór. Na dzieci i ich rodziców czekać będzie park letni z atrakcjami, kącikiem zabaw i malowaniem buzi. Przebieg imprezy relacjonowany będzie w ogólnopolskiej stacji.  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (1)

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama