Gospodarz najlepszy

  Gospodarz najlepszy

  Jerzy Wójcik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Jacek Mierzwiński na Sallucie z Chwałowic wygrał Halowy Puchar Polski w skokach na koniach. W miniony weekend gościliśmy we Wrocławiu najlepszych polskich jeźdźców.
  Drugie zawody z cyklu Halowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody odbyły się w hali Wrocławskich Torów Wyścigów Konnych na Partynicach.

  Emocji nie brakowało. Mimo wielu dobrych przejazdów, kibice przez długi czas nie mogli się doczekać tego jednego, bezbłędnego. Większość zawodników popełniała pomyłki na najtrudniejszej, przedostatniej przeszkodzie.

  Tak było do przejazdu jednego z ostatnich na liście - Jacka Mierzwińskiego na koniu Sallut-S.
  Zawodnik KJ Pegaz Chwałowice nie strącił żadnej przeszkody, ale przekroczył limit czasu. Kolejni kończyli przejazdy z jednym strąceniem. Jako ostatni do boju ruszył Krzysztof Ludwiczak na koniu Quamiro, lider Halowego Pucharu Polski. Gdy zaliczył najtrudniejszą przeszkodę, widownia była przekonana, że to on zwycięży. Jednak prowadzący w pucharze Ludwiczak popełnił błąd w końcówce. A to oznaczało, że zwycięzcą wrocławskich zawodów został Dolnoślązak - Jacek Mierzwiński.

  Ostatecznie drugi w konkursie był Krzysztof Połczyński z Sokoła Damasławek, a trzeci Krzysztof Ludwiczak z Wachty Rosnówko, który umocnił się w fotelu lidera Halowego Pucharu Polski. Po dwóch udanych startach na 2. pozycję awansowała Marika Antolak z Warszawy. Po zajęciu 2. miejsca we Wrocławiu sporo awansował Krzysztof Połczyński, który jest teraz 3. Zwycięzca z Wrocławia Jacek Mierzwiński z 20 punktami wskoczył na pozycję 4. 260 koni uczestniczyło w pucharowych zawodach na Partynicach.
  Wśród juniorów triumfował Antoni Strzałkowski. Jednak wielką rewelacją zawodów był 2. w niedzielę, a 1. w sobotnim konkursie juniorskim 13-latek ze Zbrosławic - Dominik Słodczyk.

  Trwa zacięta rywalizacja w kategorii open. We Wrocławiu do rywalizacji dołączyli kolejni zawodnicy. Po zajęciu tutaj 2. miejsca na czele nadal jest Tomasz Gałczyński z OSK Michalscy Trzebnica. Na 2. pozycję wskoczył prezentujący równą, wysoką formę Gabriel Głusek z Warszawy, a 3. jest Robert Uchwat z JKS Pogórze.

  Kolejne emocje związane z walką o punkty do Pucharu Polski już za trzy tygodnie. Zawody o gwiazdkowym charakterze odbędą się 12 - 14 grudnia w ośrodku Jacka Wargalli - Kuźnia Nowowiejska - koło Żyrardowa.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama