Jaki sezon ogórkowy? Wrocławskie teatry nie odpoczywają od...

  Jaki sezon ogórkowy? Wrocławskie teatry nie odpoczywają od publiczności

  Marta Wróbel, Justyna Kościelna

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Niektóre wrocławskie sceny mimo wakacji wciąż grają dla widzów. I cieszą się z dobrej frekwencji.
  Ewelina Niewiadowska

  Ewelina Niewiadowska ©Radosław Sąsiadek

  Trochę przekornie wrocławski teatr Ad Spectatores nazwał cykl swoich sierpniowych spektakli Otwartym Sezonem Ogórkowym. Spectatorsi już tradycyjnie w wakacje nie zamykają swoich drzwi na widzów. Jeszcze nie zdarzyło im się tej decyzji żałować, bo na każdym spektaklu jest komplet. Otwarty Sezon Ogórkowy zacznie się 6 sierpnia spektaklem "9-rekonstrukcja" o nierozwiązanym morderstwie sprzed lat (godz. 18.30 i 19.45, zbiórka przed pubem Skrzypek na Dachu przy ul. Bogusławskiego 29, przedstawienie może zobaczyć każdorazowo tylko dziewięć osób, bilety kosztują 35 zł). Grupa kierowana przez Macieja Masz-talskiego pokaże także m.in. spektakl "Ja tu tylko sprzątam" o pełnej zagadek historii pewnej rodziny (przeznaczony tylko dla widzów dorosłych).


  5 sierpnia o godz. 18 w Centrum Kultury Zamek w Leśnicy (plac Świętojański 1) wrocławska aktorka Ewelina Niewiadowska po raz pierwszy zaprezentuje szerokiej publiczności monodram Crisa Henry’ego "To moja Marilyn Monroe". Ten dzień w CK Zamek będzie poświęcony właśnie ikonie kina, o godz. 17 rozpocznie się wystawa poświęcona artystce. A wszystko to z okazji 50. rocznicy śmierci Monroe, która przypada właśnie 5 sierpnia. Prapremiera spektaklu Eweliny Niewiadowskiej odbyła się w Teatro C podczas Dni Polskich w Livorno we Włoszech 13 kwietnia tego roku. Aktorka monodramem, w którym gwiazda kina staje się pretekstem do refleksji na temat życia głównej jego bohaterki, przypomina postać symbolu seksu popkultury, którym bez wątpienia była blond piękność. Bilety na spektakl kosztują 15 i 17 zł.

  CZYTAJ WYWIAD Z AKTORKĄ

  Wrocławski Teatr Komedia też zaprasza na sierpniowe spektakle. Od 17 do 19 sierpnia w małej sali Teatru Lalek (pl. Teatralny 1) planowane są spektakle "Trzy razy łóżko". Akcja tej zabawnej historii Jana Jakuba Należytego toczy się pod kołdrą, grają: Małgorzata Kałuzińska, Wojciech Dąbrowski, Mirosław Zarzycki, a swojego głosu użyczyła Krystyna Czubówna. 24, 25 i 31 sierpnia teatr gra "Psychoterapię, czyli seks w życiu człowieka". Wszystkie przedstawienia są o godz. 20, bilety są po 50 zł.
  We Wrocławskim Teatrze Lalek na młodych kinomanów czekać będzie m.in. "Jaś i Małgosia" oraz "Podłogowo" (18 sierpnia, godz. 15, 19 sierpnia, godz. 11, bilety: 10, 15 zł, przedstawienie o podłodze, która kryje w sobie mnóstwo tajemnic). W trasę wyjedzie też mobilna scena teatru, czyli Bajkobus.

  20 sierpnia w Jelczu-Laskowicach rozpocznie się międzynarodowy festiwal szkół teatralnych Melodrama. W programie spektakle m.in. studentów sanktpetersburskiej uczelni uznawanej za jedną z najlepszych na Starym Kontynencie.
  Zobaczymy także przedstawienia m.in. z Czech, Litwy, Grecji i oczywiście Polski. Spektakle odbędą się w amfiteatrze w parku za Urzędem Miasta. Festiwal potrwa do 26 sierpnia. Wstęp na imprezę jest wolny.

  Współpraca MIS

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama